Երևանից դեպի Թեհրան և Բեյրութ չվերթերն իրականացվում են սովորական ռեժիմով
Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից դեպի Թեհրան և Բեյրութ չվերթերն իրականացվում են սովորական ռեժիմով, դեռևս չեղարկումներ չեն եղել, այս մասին «ՏԱՍՍ»-ին ասել է Հայաստանի քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի ղեկավարի օգնական Լիլիթ Աղաբեկյանը։
«Այս պահին աշխատանքներն ընթանում են բնականոն հունով, թռիչքների չեղարկումներ չկան, սակայն իրավիճակը կարող է փոխվել, եթե որևէ երկիր փակի իր օդային տարածքը»,- ասել է նա:
Մերձավոր Արևելքում իրավիճակի կտրուկ վատթարացումը սկսվել է վերջին օրերին Թեհրանում ՀԱՄԱՍ-ի քաղբյուրոյի նախագահ Իսմայիլ Հանիեի մահից և շիական Հեզբոլլահ շարժման ռազմական թևի հրամանատարներից մեկի՝ Ֆուադ Շոկրի՝ Բեյրութում սպանությունից հետո։
Իրանը, ՀԱՄԱՍ-ը և Հեզբոլլահը կատարվածի համար մեղադրել են Իսրայելին և հայտարարել, որ այն անպատասխան չեն թողնի:

Рейсы авиакомпаний из Армении в Иран и Ливан продолжают выполняться
Авиарейсы в Тегеран и Бейрут из ереванского международного аэропорта Звартноц совершаются в обычном режиме, отмен пока нет. Об этом корреспонденту ТАСС сообщила помощник главы Комитета гражданской авиации Армении Лилит Агабекян.
"На данный момент работа идет в обычном режиме. Отмен рейсов нет. Но ситуация может измениться, если какая-либо страна закроет свое воздушное пространство", - сказала Агабекян.
Резкое обострение ситуации на Ближнем Востоке началось в последние дни после гибели в Тегеране председателя политбюро ХАМАС Исмаила Хании и ликвидации в Бейруте одного из командиров военного крыла шиитского движения "Хезболлах" Фуада Шокра. Иран, ХАМАС и "Хезболлах" возложили ответственность за случившееся на Израиль и заявили, что не оставят это без ответа.