Զորավարժություններին մասնակցող ամերիկյան ռազմատեխնիկան և զինվորական անձնակազմը լքել են Հայաստանի տարածքը. ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատուն
07/08/2024 17:44
«Արծիվ գործընկեր» զորավարժությունը, որը միտված է Միացյալ Նահանգների և Հայաստանի միջև փոխգործունակության բարձրացմանը, հուլիսի 24-ին հաջողությամբ ավարտվել է։ Մենք կարող ենք հաստատել, որ ԱՄՆ ամբողջ ռազմական տեխնիկան և անձնակազմը լքել են Հայաստանը», - News.am-ին ասել են ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատնից։
ԱՄՆ դեսպանատունն այսպես է արձագանքել  ադրբեջանական լրատվամիջոցների պնդումներին՝ Հայաստանին ԱՄՆ-ից «ռազմական օգնություն տրամադրելու», «զինվորականներ ուղարկելու» վերաբերյալ։

Посольство США в Армении: Участвовавшие в учениях американская техника и личный состав покинули Армению
07/08/2024 18:02
Посольство США в Армении отреагировало на публикацию в азербайджанском СМИ под заголовком «Армия США вошла в Зангезур».
В связи с указанной статьей, опубликованной сайтом caliber.az, корреспондент News.am обратилась в посольство США в Ереване.
«Учения «Орел партнер», направленные на повышение взаимодействия между Соединенными Штатами и Арменией, успешно завершились 24 июля. Мы можем подтвердить, что вся американская техника и личный состав покинули Армению», - говорится в ответе на запрос News.am.