Հնդկաստանում քննարկել են Արցախի հայկական պատմամշակութային ժառանգությանը սպառնացող վտանգները
Օգոստոսի 9-ին Հնդկաստանում ՀՀ դեսպան Վահագն Աֆյանը հանդիպում է ունեցել Հնդկաստանի մշակութային կապերի խորհրդի (ICCR) գլխավոր տնօրեն Կումար Թուհինի հետ: Հայտնում են դեսպանության մամուլի ծառայությունից։
Հանդիպմանը նշվել է Նյու Դելիում կայացած ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի Համաշխարհային ժառանգության կոմիտեի 46-րդ նստաշրջանի շրջանակներում հայ նկարիչ Սարգիս Խաչատուրյանի՝ Աջանտայի քարանձավների որմնանկարները պատկերող ստեղծագործությունների Հայաստանի ներկայացրած հարակից ցուցահանդեսի մասին:
Քննարկվել են համատեղ մի քանի կրթամշակութային միջոցառումների առաջիկա կազմակերպմանը վերաբերող հարցեր և նախաձեռնություններ:
Անդրադարձ է կատարվել նաև Լեռնային Ղարաբաղի հայկական պատմամշակութային ժառանգությանը սպառնացող վտանգներին։

В Индии были обсуждены угрозы армянскому историко-культурному наследию Арцаха
9 августа посол Армении в Индии Ваагн Афян встретился с генеральным директором Индийского совета по культурным связям (ICCR) Кумаром Тухиным. Об этом сообщает пресс-служба посольства.
На встрече также было упомянуто о параллельной выставке работ армянского художника Саргиса Хачатуряна, изображающих фрески пещер Аджанты, представленной Арменией в рамках проходящей в Нью-Дели 46-й сессии Комитета всемирного наследия ЮНЕСКО.
Обсуждались вопросы и инициативы, связанные с предстоящей организацией ряда совместных образовательных и культурных мероприятий.