Կուրսկի ուղղությամբ գործողությունների ընթացքում ուկրաինական կողմը 1120 զինծառայող է կորցրել․ ՌԴ ՊՆ
Կուրսկի ուղղությամբ հարձակման ամբողջ ընթացքում Ուկրաինայի ԶՈՒ մարդկային կորուստները 1 100-ից ավելի են, հայտնել է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։
«Կուրսկի ուղղությամբ ռազմական գործողության ընթացքում հակառակորդը կորցրել է մինչև 1120 զինծառայող, ինչպես նաև 140 միավոր զրահատեխնիկա, այդ թվում՝ 22 տանկ, 20 զրահափոխադրիչ, հետևակի 8 մարտական մեքենա, 88 զրահապատ մարտական մեքենա, 13 ավտոմեքենա, 2 «Бук М1» ինքնագնաց զենիթահրթիռային կայան, БМ-21 «Գրադ» համակարգ, դաշտային հրետանային 6 զինատեսակ»,- նշված է ՌԴ ՊՆ հաղորդագրությունում։

Министерство обороны РФ: ВСУ потеряли до 1120 военных за время боёв на курском направлении
Всего за время боевых действий на курском направлении ВСУ потеряли до 1120 военнослужащих и 140 единиц бронетехники, сообщило 10 августа Министерство обороны России.
«Противник потерял <…> 22 танка, 20 бронетранспортеров, восемь боевых машин пехоты, 88 боевых бронированных машин, а также 13 автомобилей», — сообщило ведомство.
В Минобороны РФ сообщили, что украинская армия на этом направлении лишилась двух самоходных огневых установок ЗРК «Бук М1» и пусковой установки реактивной системы залпового огня БМ-21 «Град».