«Ստեփանակերտում դժոխքը շարունակվում է»․ ադրբեջանցիներն արցախցիների իրերը պատուհաններից դուրս են նետում (Տեսանյութ)
12/08/2024 16:34
«Դժոխքը շարունակվում է Ստեփանակերտում՝ Արցախում». գրել է ամերիկահայ բարերար և իրավաբանական գիտությունների թեկնածու Աննա Աստվածատուրյան-Թերքոթը։ Նա տեսանյութ է հրապարակել՝ ինչպես են ադրբեջանցիները Ստեփանակերտում արցախցիների իրերը պատուհաններից դուրս նետում։
«Ադրբեջանի կառավարական աղբյուրները գրում են.«Քաղաքը շարունակում է մաքրվել աղբից»։ Մենք՝ հայերս, գիտենք, թե դա ինչ Է նշանակում՝ էթնիկ զտումներ։ Սրանք 150 հազար հայ խաղաղ բնակիչների տներն են, ովքեր ստիպված են եղել լքել իրենց հայրենիքն և այլևս չեն չվերադառնա։ Ճիշտ այնպես, ինչպես 90-ականների սկզբի արեցին 350 հազար Բաքվի հայերը։ Սա Ադրբեջանի դեմքն է», - նշել է նա։

«Ад в Степанакерте продолжается»: Азербайджанцы выбрасывают вещи арцахцев из окон (Видео)
«В Арцахе - Степанакерте, ад продолжается»: написала американская писательница армянского происхождения, филантроп, кандидат юридических наук Анна Аствататурян-Теркотт. Она опубликовала видео, на котором видно, как азербайджанцы выбрасывают вещи арцахцев из окон в Степанакерте.
«Источники в правительстве Азербайджана пишут: «Город продолжает очищаться от мусора». Мы, армяне, знаем, что это значит: этническая чистка. Это дома 150 тысяч мирных армян, которые были вынуждены покинуть родину и никогда не вернутся. Точно так же, как это сделали 350 тысяч бакинских армян в начале 90-х годов. Это настоящее лицо Азербайджана", - отметила она.