«Իմնեմնիմի»-ի գործով դատական նիստը տեղի կունենա վաղը
Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի  գործով («Իմնեմնիմիի» գործ) դատական նիստը տեղի կունենա վաղը` օգոստոսի 14-ին, ժամը 12:00-ին Երևան քաղաքի քրեական դատարանի Ավանի նստավայրում (Գյուլիքևխվյան 20):
Դատական նիստը դռնբաց է:
Հիշեցնենք՝ «Իմնեմնիմի» պոդքասթի համահեղինակներ և վարողներ Նարեկ Սամսոնյանը և Վազգեն Սաղաթելյանը ձերբակալվել էին մարտի 22-ին և կալանավորվել երկու ամիս ժամկետով՝ պոդքասթի 83-րդ թողարկման ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանի հանձնողական քաղաքականության վերաբերյալ սուր գնահատականներ հնչեցնելու համար: Մայիսի 21-ին Երևանի քրեական դատարանի Ավան նստավայրում «Իմնեմնիմի»–ի գործով դատական նիստի ընթացքում Սամսոնյանի և Սաղաթելյանի խափանման միջոցը փոխվել է և կիրառվել է վարչական վերահսկողություն, համահեղինակները ժամանակավորապես զրկված են սեփական հեղինակային հաղորդումը վարելու հնարավորությունից:

Завтра состоится судебное заседание по делу ведущих подкаста «Имнемними»
Судебное заседание по делу Нарека Самсоняна и Вазгена Сагателяна (ведущие подкаста "Имнемними") состоится завтра, 14 августа, в 12:00 в резиденции Аван ереванского уголовного суда (Гюликевхвян, 20).
Напомним, соавторы и ведущие подкаста "Имнемними" Нарек Самсонян и Вазген Сагателян были задержаны 22 марта, а затем заключены под стражу за озвученные ими оценки в адрес Никола Пашиняна в ходе авторской программы "Имнемними".
В ходе судебного заседания 21 мая по делу "Имнемними" суд решил заменить арест авторам подкаста "Имнемними" на административный контроль, соавторы подкаста временно лишены возможности вести собственную авторскую программу.