«Հրապարակ». Բազում խնդիրներ ունեցող պետության կառավարիչներին միայն սեփական բարեկեցությունն է հուզում
14/08/2024 09:39
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանության գալուց հետո Նիկոլ Փաշինյանն ու խմբակը հայտարարում էին, թե ծառայողական մեքենաների քանակը կրճատելու են, «պադավատապետությանը» վերջ են դնելու, հեծանիվով գործի գնալու լոբբինգ էին անում։ Սակայն շատուշատ խոստումների պես դա էլ գրվեց սառույցին, ճիշտ հակառակը՝ Հայաստանում ծառայողական մեքենաների քանակն ու գները աճում են լույսի արագությամբ։
Շաբաթներ առաջ կառավարության աշխատակազմը թանկարժեք ամենագնացներ ձեռք բերելու որոշում ընդունեց, ապա նաև՝ Երևանի քաղաքապետարանը։ Վատ օրինակը վարակիչ է լինում՝ հիմա էլ որոշել են նրանցից հետ չմնալ տեղական իշխանիկները։
Օրեր առաջ Սպիտակի ՔՊ-ական համայնաքապետ Քաջայր Նիկողոսյանի համար են տեղական բյուջեից 46 հազար դոլարանոց ամենագնաց գնել՝ այս տարվա արտադրության։ Տնտեսական ու քաղաքական ծանր վիճակում գտնվող, անվտանգային բազում խնդիրներ ունեցող պետության կառավարիչներին, փաստորեն միայն սեփական բարեկեցությունն է հուզում։
Քաջայր Նիկողոսյանը մեզ հետ զրույցում հրաժարվեց խոսել գնման նպատակահարմարության և անհրաժեշտության մասին՝ պատճառաբանելով․ «Թաղման եմ մասնակցում, համ էլ արձակուրդում եմ, հետո»,- ասաց ու անջատեց հեռախոսը»։

«Грапарак»: Управленцы государства, имеющего множество проблем, озабочены только своим благополучием
14/08/2024 10:09
Газета "Грапарак" пишет: "После прихода к власти Никол Пашинян и его группировка заявляли, что сократят число служебных автомобилей и лоббировали возможность ездить на работу на велосипеде. Однако, как и многие другие обещания, оно было написано на льду, наоборот, количество и цены служебных автомобилей в Армении растут со скоростью света.
Несколько недель назад аппарат правительства принял решение о покупке дорогих внедорожников, как и мэрия Еревана. Плохой пример заразителен, и теперь местные "князья" решили не отставать от них.
Несколько дней назад для главы Спитака Каджайра Никогосяна из местного бюджета был куплен внедорожник за 46 тысяч долларов, выпущенный в этом году. Управленцы государства, находящегося в сложной экономической и политической ситуации и имеющего множество проблем с безопасностью, на самом деле заботятся только о собственном благополучии.
Каджайр Никогосян отказался говорить с нами о целесообразности и необходимости покупки, аргументируя: «Я участвую в похоронах, а потом ухожу в отпуск», — сказал он и повесил трубку.