Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի նկատմամբ Էլեկտրոնային հսկողություն կիրառելու միջնորդությունը մերժվեց (Տեսանյութ)
14/08/2024 13:59
Դատարանը մերժեց Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի նկատմամբ Էլեկտրոնային հսկողություն կիրառելու միջնորդությունը։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 21-ին դատավոր Արման Հովհաննիսյանի որոշմամբ փոփոխվել էր նրանց նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանքը։ Դատարանը սահմանել է վարչական վերահսկողություն. նրանք երեք ամիս ժամկետով չեն կարող վարել «Իմնեմնիմի» պոդքաստն ու այլ հաղորդումներ։
Այնուհետև Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի դեմ քրեական գործով հանրային մեղադրողը միջնորդություն էր ներկայացրել դատարան՝ նրանց նկատմամբ կիրառված «վարչական հսկողություն» խափանման միջոցը փոխելու և 3 ամիս ժամկետով կալանք կիրառելու պահանջով։ Սակայն դատարանը որոշում էր կայացրել, որ միջնորդությունները ենթակա են մերժման, և այն խափանման միջոցները, որոնք ընտրված են, պետք է մնան անփոփոխ։

Ходатайство о применении электронного наблюдения в качестве меры пресечения в отношении Нарека Самсоняна и Вазгена Сагателяна было отклонено
14/08/2024 14:06
Суд отклонил ходатайство о применении электронного наблюдения в качестве меры пресечения в отношении Нарека Самсоняна и Вазгена Сагателяна.
Напомним, соавторы и ведущие подкаста "Имнемними" Нарек Самсонян и Вазген Сагателян были задержаны 22 марта, а затем заключены под стражу за озвученные ими оценки в адрес Никола Пашиняна в ходе авторской программы "Имнемними".
В ходе судебного заседания 21 мая по делу "Имнемними" суд решил заменить арест авторам подкаста "Имнемними" на административный контроль, соавторы подкаста временно лишены возможности вести собственную авторскую программу.