Երևանում և մարզերում էլեկտրաէներգիայի անջատումներ կլինեն
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 14-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
Երևան քաղաք՝ 10։00-16:00 Բագրատունյաց պող․ 33, 35, Գ․Նժդեհի փ․ 30գ, 32ա, 34ա, 42ա, 42գ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, թիվ 126 մսուր-մանկապարտեզը, 11։00-17:00 Վշտունի փ. 1, 2, 3 նրբանցքները և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդներ, Կոմիտաս պ. 59/1-61, Շահսսվարյան փ. 3-9, Վարշավյան փ. 2-4, Ազատության պ. 2-րդ նրբանցք 3-6/4, Ազատության փ. 2-6, 9Ա-11, 12/1-12/4, Արմեն Տիգրանյան 3-5, 5/1-20 շենքեր, Արմեն Տիգրանյան փ. 11-60, Վ․Փափազյան փ. 1-55 առանձնատները, Բաբայան փ. 6 / Բանակի շտաբ / շենք, Դավիթ Անհաղթ փ. 6/1-6/6, 7-13/5, Ուլնեցի փ. 4/7 շենքեր, Ուլնեցի փ. 31-58/17 առանձնատներ,
Արմավիրի մարզ՝ 11:00-12:00 Էջմիածին քաղաք՝ Չարենց թաղամաս մասնակի, Խորոնք, Աթարբեկյան գյուղեր,
Կոտայքի մարզ՝ 10։00-15։00 Չարենցավան համայնք՝ VI-րդ թաղամաս 30-33 շենքեր, Երաժշտական դպրոց և նրանց հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, 10։00-16։00 Բալահովիտ գյուղ՝ մասնակի, Արամուս գյուղ՝ հարակից տարածքներով,
Գեղարքունիքի մարզ՝ 11։00-12։00 Մարտունի քաղաք՝ մասնակի, Գեղհովիտ բնակավայրն ամբողջությամբ և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդներ,
Շիրակի մարզ` 11:00-17:00 Գյումրի քաղաք՝ Ս․Համբարձումյան փ. Ռիժկով փողոցի ձախակողմյան հատված, Հաղթանակի պողոտա, ՀՀ ՇՄ Դատախազության շենք, Գուրման սուպերմարկետի հետնամասով պարակված հատվածները՝ հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդներ,

ЗАО "Электрические сети Армении" предупреждает, что в связи с проведением плановых ремонтных работы, 14 августа текущего года будет прекращено электроснабжение следующих адресов:
10։00-16:00 жилые дома 33, 35 на пр. Багратуняца, 30г, 32а, 34а, 42а, 42г на улице Г. Нжде и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), ясли-детский сад N126;
11։00-17:00 переулки 1, 2, 3 на улице Вштуни и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами); жилые дома 59/1-61 на пр. Комитаса, 3-9 на улице Шахсуваряна, 2-4 на улице Варшавян, 3-6/4 на 2-ом переулке пр. Азатутяна, 2-6, 9Ա-11, 12/1-12/4 на пр. Азатутяна, 3-5, 5/1-20 на улице А. Тиграняна, частные дома 11-60 на улице А. Тиграняна, 1-55 на улице В. Папазяна, здание N6 на улице Бабаяна /штаб армии/, жилые дома 6/1-6/6, 7-13/5 на улице Давида Анахта, 4/7 на улице Улнеци; частные дома 31-58/17 на улице Улнеци;
11:00-12:00 частично квартал “Чаренц” в городе Эчмиадзин; села Хоронк, Атарбекян;
10։00-16։00 частично село Балаовит, село Арамус с прилегающими территориями;
11։00-12։00 частично город Мартуни; населенный пункт Геговит полностью и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
11:00-17:00 улица С. Амбардзумяна, левая сторона улицы Рыжкова, проспект Ахтанака, здание Прокуратуры ШО РА, частично супермаркет ‘Гурман” и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в городе Гюмри;