Գուրգեն Արսենյանի մանդատը տրվել է Արմենուհի Ղազարյանին
Օգոստոսի 15-ին ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը գումարել է հերթական նիստ՝ ԱԺ պատգամավորի մանդատի տրամադրման օրակարգով։
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն օգոստոսի 13-ին ստացել է ԱԺ պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանի՝ պատգամավորի լիազորությունները դադարած համարելու վերաբերյալ արձանագրությունը։
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակից ընտրված և լիազորությունները վաղաժամկետ դադարած պատգամավորի մանդատը տրամադրվել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակի առաջին մասի հերթական հաջորդ թեկնածու Արմենուհի Նշանի Ղազարյանին։

Центральная избирательная комиссия Республики Армения на заседании 15 августа приняла решение предоставить мандат депутата Национального Собрания Республики Армения Гургена Арсеняна Арменуи Казарян.
На заседании ЦИК было отмечено, что  13 августа поступило сообщение о прекращении полномочий депутата Гургена Арсеняна, который назначен послом Армении в Российской Федерации. Тем самым, мандат был передан следующему кандидату от избирательного списка  правящей в стране партии "Гражданский договор" Арменуи Казарян.