Արցախի կորստով Սյունիքի մարզի համար մարտահրավերներն ավելացել են. Կապանի քաղաքապետ
Ինչպես Սյունիքն է եղել Արցախի թիկունքը, այնպես էլ Արցախն է եղել Սյունիքի թիկունքը և այսօր Արցախի կորստով Սյունիքի մարզի համար մարտահրավերներն ավելացել են. լրագրողների հետ զրույցում ասաց Կապանի քաղաքապետ Գևորգ Փարսյանը։
Նա անդրադառնալով Կապանից տեսանելի ադրբեջանական դրոշներին՝ ասաց. «Դրոշների առկայությանը մենք ականատես ենք արդեն 2020թ-ի դեկտեմբերի 18-ի հայտնի դեպքերից հետո, երբ զիջեցինք ստրատեգիական բարձրունքները, որոնք զբաղեցրել էինք Կապանի ինքնապաշտանության ժամանակ»։
Նա մեջբերեց Նժդեհի խոսքերը, որ Սյունիքն ու Արցախը ՀՀ-ի ողնաշարն են, առանց որոնց պետությունը լինել չի կարող։

С потерей Арцаха угрозы для Сюникской области возросли — Мэр Капана
Как Сюник был опорой для Арцаха, так и Арцах был опорой для Сюника, и сегодня, с потерей Арцаха, угрозы для Сюникской области возросли. Об этом в беседе с журналистами заявил мэр Капана Геворг Парсян.
Говоря о флагах Азербайджана, видимых из Капана, он сказал: "Мы стали свидетелями присутствия флагов уже после известных событий 18 декабря 2020 года, когда мы уступили стратегические высоты, которые мы заняли в ходе самообороны Капана".
Он процитировал слова Нжде: "Никуда без Сюника и Арцаха. Без этого сильного позвоночника географической Армении наша целостная Родина не может существовать".