Ռուսաստանն ուրախ կլինի, եթե կարողանա ինչ-որ բան անել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի ստորագրման համար. Պուտին
19/08/2024 13:45
Ռուսաստանն ուրախ կլինի, եթե կարողանա ինչ-որ բան անել խաղաղության պայմանագրի ստորագրման, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանը սահմանազատելու համար. այս մասին Բաքվում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։
«Ես գիտեմ, որ Ադրբեջանն ուղղված է Հայաստանի հետ բոլոր հարցերը լիովին լուծելուն։ Ռուսաստանը ուրախ կլիներ, եթե կարողանար ինչ-որ բան անել խաղաղության ստորագրման և Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանը սահմանազատելու համար»,- ընդգծել է ՌԴ նախագահը։
Պուտինն ընդգծել է, որ Ադրբեջան այցից հետո Փաշինյանին կտեղեկացնի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ բանակցությունների արդյունքների մասին։

Путин: Россия будет рада, если сможет помочь в подписании мира между Арменией и Азербайджаном
Россия будет рада, если сможет что-то сделать для подписания мира и демаркации границы между Арменией и Азербайджаном.
Об этом президент Российской Федерации Владимир Путин заявил в ходе переговоров с пезидентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
«Я знаю, что Азербайджан нацелен на полное решение всех вопросов с Арменией. Россия была бы рада, если бы смогла что-то сделать для подписания мира и демаркации границы между Арменией и Азербайджаном", - подчеркнул президент РФ.
Путин подчеркнул, что после визита в Азербайджан он сообщит Пашиняну результаты переговоров с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.