Պուտինը հայտարարել է՝ Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղության պայմանագրի հիմքում եռակողմ պայմանավորվածությունները պիտի լինեն
19/08/2024 16:52
Ռուսաստանը կնպաստի Բաքվի և Երևանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը և խաղաղության պայմանագրի կնքմանը՝ եռակողմ պայմանավորվածությունների հիման վրա, Բաքվում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։
«Ուզում եմ ընդգծել, որ Ռուսաստանը կշարունակի ամեն կերպ նպաստել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև փոխգործակցության կարգավորմանը և խաղաղության պայմանագրի կնքմանը՝  2020-2022 թվականներին ՌԴ, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների միջև ձեռք բերված եռակողմ պայմանավորվածությունների հիման վրա»,- ասել է նա։

Путин заявил, что мирный договор между Баку и Ереваном должен быть заключен на основе трехсторонних договоренностей
Россия будет способствовать нормализации взаимодействия Баку и Еревана и заключению мирного договора на основе трехстороннего соглашения, отметил президент РФ Владимир Путин.
"Не обошли вниманием и нынешнее состояние отношений между Азербайджаном и Арменией, подчеркну, Россия будет и впредь всячески способствовать нормализации азербайджанско-армянского взаимодействия и заключению мирного договора на основе известных трехсторонних договоренностей, достигнутых президентами России, Азербайджана и премьер-министром Армении 2020-2022 годах", - заявил Путин по итогам российско-азербайджанских переговоров.