Դեռևս ցանկություն չունեմ քաղաքականությամբ զբաղվելու, բայց պետության անվտանգության ապահովմանը կարող եմ մասնակից դառնալ. Դավիթ Տոնոյան
20/08/2024 13:07
Ես դեռևս ցանկություն չունեմ քաղաքականությամբ զբաղվելու. դատավարությունից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանը։
«Խոսքը գնում է իշխանության համար պայքարի մասին, թե չէ քաղաքականության մեջ ես 30 տարի եղել եմ, բայց անվտանգային քաղաքականության համար։ Ես  երբեք իշխանության համար պայաքարի չեմ եղել»,-ասաց նա։
Նախկին ՊՆ նախարարի խոսքով՝  անվտանգության ապահովման հետ կապված պետությունը լուրջ խնդիրներ ունի հիմա, որոնց պետք է լուծումներ տան։
«Ես թե՛  իշխանությանը և թե՛ ընդդիմությանն ասում եմ՝ ես կարող եմ դրան մասնակից դառնալ, բայց ոչ քաղաքական նպատակներով»,-ասաց նա։

У меня пока нет желания заниматься политикой, но я могу стать участником обеспечения безопасности государства — Давид Тоноян
У меня пока нет желания заниматься политикой. Об этом журналистам перед судом заявил бывший министр обороны Давид Тоноян.
«Речь идет о борьбе за власть, а так я 30 лет в политике, но в политике безопасности. Я никогда не боролся за власть", - сказал он.
По словам бывшего министра обороны, в государстве есть серьезные проблемы, связанные с безопасностью, которые необходимо решать.
"Я говорю как властям, так и оппозиции, что могу принять в этом участие, но не в политических целях", - сказал он.