Արցախի ԱԺ և կառավարության ներկայացուցիչները հանդիպել են Վարդան Օսկանյանի հետ
Արցախի Հանրապետության օրենսդիր եւ գործադիր մարմինների ներկայացուցիչներն այսօր հանդիպել են Արցախի հարցով միջազգային հանձնախմբի անդամների հետ։ Հանձնախմբի անդամները հանդես են եկել զեկույցով,  ներկայացրել կատարած աշխատանքները։ Նրանք հատկանշական  են համարել, որ միջազգային կառույցների պատասխանատուների հետ բոլոր հանդիպումները ընդառաջվել են եւ նրանք պատրաստակամություն են հայտնել լսելու Արցախի տեսակետները։ Այս մասին հայտնում են «Ապառաժից»:
Ըստ հանձնախմբի համակարգող Վարդան Օսկանյանի զեկույցի՝ հանձնախումբը արտերկրում տասնյակ հանդիպումներ է ունեցել հայազգի քաղաքական  գործիչների եւ միջազգային տարբեր կառույցների ներկայացուցիչների  հետ, այդ թվում՝ Հարավային Կովկասի ու Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցչի հետ։ Հանդիպումների հիմքում Արցախի ժողովրդի իրավունքների պաշտպանությունն ու միջազգային երաշխիքներով Արցախի ժողովրդի հավաքական վերադարձի և իր հայրենիքում ապահով, անվտանգ ու արժանապատիվ ապրելու իրավունքի պաշտպանությունն ու  հետապնդումն է։
Հիշեցնենք, հանձնախումբը  ստեղծվել է Արցախի խորհրդարանի կողմից, կոչված է զբաղվելու Արցախի ժողովրդի հավաքական վերադարձի եւ նրանց իրավունքների պաշտպանության հարցերով։

Представители Национального собрания и правительства Арцаха встретились с Варданом Осканяном
Представители законодательной и исполнительной власти Республики Арцах встретились сегодня с членами международного комитета по Арцаху. Члены комитета выступили с докладом и представили проделанную работу. Они сочли важным то, что все встречи с представителями международных структур были приветствованы, и они выразили готовность выслушать точку зрения Арцаха. Об этом сообщает "Апараж".
Согласно координатору комитета Вардану Осканяну, комитет провел десятки встреч за рубежом с армянскими политическими деятелями и представителями различных международных структур, в том числе со спецпредставителем ЕС по Южному Кавказу и кризису в Грузии. В основе встреч – защита прав народа Арцаха, а также защита и стремление к коллективному возвращению народа Арцаха с международными гарантиями и правом жить безопасно, надежно и достойно на своей Родине.
Напомним, комитет создан парламентом Арцаха, он призван заниматься вопросами коллективного возвращения народа Арцаха и защиты его прав.