Հայաստանի գործերի ժամանակավոր հավատարմատարին կանչել են Բելառուսի ԱԳՆ՝ Արման Բաբաջանյանի իրականացրած ակցիայի պատճառով
Բելառուսում Հայաստանի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Նարեկ Տիրատուրյանը հրավիրվել է այդ երկրի Արտաքին գործերի նախարարություն՝ Երևանում Բելառուսի դեսպանատան շենքի մոտ տեղի ունեցած ակցիայի պատճառով։ Այդ մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է Բելառուսի ԱԳՆ խոսնակ Անատոլի Գլազը։
«Հայ դիվանագետը մանրամասն տեղեկացվել է Երևանում Բելառուսի դեսպանատան շենքի դիմաց մի խումբ անձանց կողմից իրականացված վանդալիզմի, դեսպանատանը հասցված վնասի և տեղի ունեցածը կանխելու ուղղությամբ Հայաստանի իրավապահ մարմինների կողմից ակնհայտորեն անբավարար միջոցներ ձեռնարկելու մասին»,- ասել է Բելառուսի ԱԳՆ մամուլի քարտուղարը։
Հիշեցնենք՝ այսօր «Հանուն հանրապետության» կուսակցության ղեկավար Արման Բաբաջանյանն իր թիմակիցների հետ ձվեր, լոլիկ ու կարտոֆիլ է նետել ՀՀ-ում Բելառուսի դեսպանատան ուղղությամբ։

МИД Беларуси вызвал временного поверенного в делах Армении
Временный поверенный в делах Армении в Белоруссии Нарек Тиратурян был приглашен в МИД в связи с акцией протеста у здания белорусского посольства в Ереване. Об этом сообщил ТАСС пресс-секретарь МИД Анатолий Глаз.
"Армянский дипломат был подробно проинформирован о совершенном группой лиц акте вандализма в отношении здания посольства Беларуси в Ереване, нанесенном белорусской дипмиссии ущербе и явно недостаточных мерах армянских правоохранительных органов по его предотвращению", - отметил представитель внешнеполитического ведомства.
Ранее сообщалось, что представители партии "Во имя Республики" забросали яйцами и помидорами здание посольства Белоруссии в Ереване, таким образом выражая протест в связи с заявлениями белорусского президента Александра Лукашенко.
Ранее президент Белоруссии в интервью телеканалу "Россия 1" заявил, что Армения на Западе никому не нужна, и "там о ней скоро забудут"