Մեղավորը հեծանիվն է, փոքր ժամանակ հեծանիվ չունեցածի պահվածք է իրենց քաղաքականությունը. Մամիջանյան
Ճանապարհին կարդացի, որ Փաշինյանը փաստահավաք խումբ է ստեղծում 1993-2023 թվականներին մարդու իրավունքների խախտումների հետ կապված, կրկնում եմ այն նույն գաղափարը, որ հանցագործները չեն կարող քննություն իրականացնել. լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը։
«Եթե այդ հանձնաժողովը իրապես ցանկանում է վեր հանել մարդու իրավունքների նկատմամբ գործած հանցագործությունները, այդ թվում՝ Փաշինյանի ռեժիմի, ապա Աշոտյանի դեպքը դրա օրինակ է, որը փաստել են շատ միջազգային կառույցներ: Այդ փստահավաք հանձնաժողովը մեծ անելիք ունի։ Սա, իհարկե, կատակ է, քանի որ ոչ մի հանձնաժողովից էլ այսօր ոչ մի ակնկալիք չունեմ։ Իսկ ցանկացած դատավարությունից ես մի ակնկալիք ունեմ, որ մարդիկ, վերջապես, կդադարեն գործիք լինել Փաշինյանի ձեռքերում և կվարվեն իրենց խղճի թելադրանքով»,-հայտարարեց նա:
«Այն ամենը, ինչ մենք հիմա ենք տեսնում, արտաքին քաղաքականություն չէ։ Դա փոքր ժամանակ «հեծանիվ չունեցածի» պահվածք է։ Եվ ինքն այդ հեծանիվ չունենալու սինդրոմը փորձում է պրոյեկտել և՛ ընդդիմադիրների նկատմամբ շինծու քրգործերով, և՛ արտաքին քաղաքականության մեջ, և՛ իր թիմակիցների նկատմամբ։ Ամեն ինչի մեղավորն այդ հեծանիվն է», - նշեց Մամիջանյանը։

Виноват велосипед, их политика - поведение человека, у которого в детстве не было велосипеда — Мамиджанян
22/08/2024 15:29
По дороге прочитал, что Пашинян создает комиссию по сбору фактов о нарушениях прав человека в 1993-2023 годах, повторяю ту же мысль, что преступники не могут вести расследование. Об этом журналистам заявил руководитель фракции "Честь имею" Айк Мамиджанян.
«Если эта комиссия действительно хочет привлечь внимание к преступлениям, совершенным против прав человека, в том числе со стороны режима Пашиняна, то случай Ашотяна является тому примером, который задокументирован многими международными организациями. Этой комиссии по установлению фактов предстоит многое сделать. Конечно, это шутка, потому что у меня сегодня нет никаких ожиданий ни от какой комиссии. И от любого суда я жду, что люди наконец перестанут быть инструментом в руках Пашиняна и будут действовать по велению своей совести»,- сказал он.
«Все, что мы видим сейчас, не является внешней политикой. Это поведение человека, у которого в детсте «не было велосипеда». И синдром отсутствия велосипеда он пытается проецировать и на оппозицию с сфабрикованными преступлениями, и во внешней политике, и на своих товарищей по команде. Во всем виноват этот велосипед", - сказал Мамиджанян.