Հաստատում եմ՝ մարզահամերգային համալիրի տնօրինությունը հրաժարվել է Սրբազան շարժման միջոցառման անցկացման համար դահլիճ տրամադրել․ Դանիելյան
23/08/2024 16:38
ՀՅԴ Տավուշի մարզային կոմիտեի ներկայացուցիչ, ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը գրել է․
«Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրը հայտարարություն է տարածել՝ աղավաղելով փաստերը։
Եվս մեկ անգամ հաստատում եմ, որ մարզահամերգային համալիրի տնօրինությունը փաստացի հրաժարվել է Սրբազան շարժման միջոցառման անցկացման համար դահլիճ տրամադրելուց։
Այս ընթացքում անընդհատ փորձել եմ կապ հաստատել տնօրինության հետ՝ հասկանալու մերժման պատճառները։
Ինձ հետ զրույցում մարզահամերգային համալիրի տնօրեն Կարեն Ղազարյանը մերժումը պատճառաբանել է այլ պայմանավորվածությունների առկայությամբ։ Առաջարկել եմ քննարկել այլ հնարավոր տարբերակներ։ Կարեն Ղազարյանը առաջարկել է հնարավոր տարբերակները քննարկել հանդիպման ընթացքում, որն այդպես էլ չի կայացել վերջինիս խուսափողական վարքագծի պատճառով։
Այսպիսով, փաստացի որևէ կերպ հնարավոր չի եղել դահլիճ ամրագրել Սրբազան պայքարի միջոցառման անցկացման համար։
Ինչ վերաբերում է ՀՅԴ-ի միջոցառման անցկացման համար դահլիճ տրամադրելուն, ինչի մասին խոսում է Կարեն Ղազարյանը, հարկ եմ համարում նշել, որ ՀՅԴ-ն պաշտոնապես դիմել էր մարզահամերգային համալիրին՝ սեպտեմբերի 2-ին Արցախի անկախության օրվան նվիրված միջոցառում անցկացնելու համար, ձեռք էր բերվել համաձայնություն, անգամ կնքվել էր պայմանագիր։ Սակայն պայմանագրի կնքումից մի քանի օր անց անտրամաբանական պատճառաբանությամբ մարզահամերգային համալիրի տնօրինությունը հրաժարվել է սեպտեմբերի 2-ին դահլիճ տրամադրել ՀՅԴ-ին միջոցառման անցկացման համար՝ պատճառաբանելով, որ ունեն այլ նախնական պայմանավորվածություններ։
Որպես այլընտրանք ներկայացրել են սեպտեմբերի 2-ին Արցախի անկախության օրվան նվիրված միջոցառումը սեպտեմբերի 4-ին անցկացնելու տարբերակը, որը մերժվել է հասկանալի պատճառներով։
Այսպիսով, մի քանի դրվագով մարզահամերգային համալիրի տնօրինությունը դրսևորել է անպատասխանատու վարքագիծ, անգամ խախտել է նախօրոք ձեռք բերված պայմանավորվածությունը և կնքված պայմանագիրը։
Վերոնշված փաստերը վկայում են այն մասին, որ խնդիրը ոչ թե հարմար օրերի, այլ մարզահամերգային համալիրի տնօրինության նախատրամադրվածության մեջ է,որով վերջիններս ցանկանում են սաբոտաժի ենթարկել ընդդիմադիր ուժերի կողմից կազմակերպվող միջոցառումները»։

Даниелян: Подтверждаю, что дирекция СКК отказалась предоставить зал для проведения мероприятия Священного движения
23/08/2024 17:31
Спортивно-концертный комплекс имени Карена Демирчяна распространил заявление, исказив факты. Об этом написал депутат от блока «Армения» Гарник Даниелян.
«Еще раз подтверждаю, что руководство СКК фактически отказалось предоставить зал для проведения мероприятия Священного движения. В течение этого времени я постоянно пытался связаться с дирекцией, чтобы понять причины отказа.
В разговоре со мной директор Спортивно-концертного комплекса Карен Казарян объяснил отказ наличием других договоренностей. Я предложил обсудить другие варианты. Карен Казарян предложил обсудить возможные варианты в ходе встречи, которая так и не состоялась из-за его уклончивого поведения.
Таким образом, фактически зарезервировать зал для мероприятия Священной борьбы было невозможно.
Что касается вопроса предоставления зала для проведения мероприятия АРФД, о чем говорит Карен Казарян, считаю необходимым отметить, что АРФД официально обратилась в СКК по поводу проведения 2 сентября мероприятия, приуроченного ко Дню независимости Арцаха. Была достигнута договоренность, был даже заключен договор. Но через несколько дней после этого руководство СКК отказалось предоставить АРФД зал для проведения мероприятия, сославшись на другие предварительные договоренности.
В качестве альтернативы был предложен вариант проведения мероприятия, посвященного Дню независимости Арцаха, 4 сентября, который был отклонен по понятным причинам.
Вышеперечисленные факты свидетельствуют о том, что проблема не в тех или иных днях, а в настроенности дирекции СКК, которая хочет саботировать мероприятия, организуемые оппозиционными силами».