Հայտնի է Փաշինյանի ուղղությամբ խնձոր նետած անձի ինքնությունը. նրան ձերբակալել են
Armlur.am-ի բացառիկ տեղեկությունների համաձայն՝ իրավապահները պարզել են, թե Քանաքեռ- Զեյթուն վարչական շրջանի Ռուբինյանց 2 հասցեի շենքերից մեկի 9-րդ հարկից ինչ են նետել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ուղղությամբ։
Ըստ շենքի բնակիչների՝ պարզվել է, որ 9-րդ հարկի բնակիչ 71-ամյա Ալբերտ Առստամյանը, տեսնելով Փաշինյանին, տնից վերցրել է խնձորն ու նետել նրա ուղղությամբ։
ArmLur.am-ը հայտնել էր, որ երեկ գիշեր արտառոց դեպք էր եղել Քանաքեռ- Զեյթուն վարչական շրջանի Ռուբինյանց 2 հասցեում։
Շենքի 9-րդ հարկի բնակիչը, տեսնելով Նիկոլ Փաշինյանին, տանից իր էր նետել Նիկոլ Փաշինյանի ուղղությամբ։
Երեկ ողջ գիշեր իրավապահ համակարգը փնտրում էր կատարողին ու արդյունքում ձերբակալել են 71-ամյա տարեց տղամարդու։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 1-ին մասով, այն է՝ խուլիգանություն:

Личность человека, метнувшего яблоко в Пашиняна, установлена: он задержан
По эксклюзивной информации Armlur.am, правоохранители выяснили, что было брошено с 9-го этажа одного из многоэтажных зданий по адресу Рубинянц 2 административного района Канакер-Зейтун в сторону премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
По словам жильцов многоэтажки, установлено, что 71-летний Альберт Арстамян, житель 9-го этажа, увидел Пашиняна, взял из дома яблоко и бросил его в сторону премьера.
Как сообщал ArmLur.am, вчера вечером по адресу Рубинянц 2 административного района Канакер-Зейтун произошел инцидент.
Житель 9-го этажа многоэтажки, увидев Никола Пашиняна,  бросил в него яблоко из окна многоэтажки.
Правоохранительные органы вчера всю ночь разыскивали автора этого поступка, в результате чего 71-летний мужчина был задержан.
По данному факту в Следственном комитете Армении возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 297 УК Республики Армения по признакам хулиганства.