Սեպտեմբերի 2-ին Կիրանցի աշակերտները կգնան նոր սահմանից 40 մետր հեռավորությամբ դպրոց․ ծնողների մի մասն ավտանգության համար մտահոգված է
26/08/2024 10:44
Սեպտեմբերի 2-ին Կիրանցի աշակերտները կգնան նոր սահմանից մոտ 40 մետր հեռավորությամբ դպրոց։ Թեմային անդրադարձել է տավուշցի լրագրող Ոսկան Սարգսյանը։
Նա գրել է․ «Կիրանցի հիմնական դպրոցի տնօրեն Վոլոդյա Բաբինյանը հայտնեց, որ գյուղի դպրոցի շինարարության աշխատանքները մոտենում են ավարտին։ Շենքի ներքին հարդարման աշխատանքներն ավարտվել են։ Ընթանում են արտաքին հարդարման աշխատանքները։
Դպրոցի տնօրենը հույս հայտնեց, որ սեպտեմբերի 2-ին Կիրանց գյուղի աշակերտները կհաճախեն նոր ձևավորված սահմանից ճանապարհով և պատով բաժանվող, սահմանից մոտ 40 մետր հեռավորությամբ գտնվող դպրոց։
Վ․ Բաբինյանն ասաց՝ աշակերտների ծնողների մի մասը դպրոցի ավտանգության առումով մտահոգություններ ունի, հավելեց, որ դպրոցի նախկին շենքը վթարային է։
Նրան հարցրի Կիրանցի դպրոցին միջնակարգի կարգավիճակ տալու մասին։ Տնօրենն ասաց, որ դրա համար պետք է լինի ԿԳՄՍ նախարարի հրամանը։

2 сентября школьники Киранца пойдут в школу в 40 метрах от новой границы: некоторые родители обеспокоены безопасностью
26/08/2024 11:29
2 сентября учащиеся Киранца пойдут в школу, расположенную примерно в 40 метрах от новой границы. Эту тему затронул тавушский журналист Воскан Саргсян.
Он написал: «Директор основной школы села Киранц Володя Бабинян сообщил, что работы по строительству сельской школы близятся к завершению. Завершены внутренние отделочные работы здания. Ведутся наружные отделочные работы.
Директор школы выразил надежду, что 2 сентября учащиеся села Киранц посетят школу через дорогу от недавно образованной границы, школу, расположенную примерно в 40 метрах от границы, отделенную стеной.
В. Бабинян сообщил, что некоторые родители учеников обеспокоены безопасностью школы, добавив, что бывшее здание школы находится в аварийном состоянии.
Я спросил его о придании школе Киранца статуса средней школы. Директор сообщил, что для этого должен быть приказ министра ОНКС.