Համաձայնվե՞լ է Փաշինյանը ՌԴ միջնորդական դերին․ Փաշինյանի կենցաղը, հոբբին բոլոր հարթակներով ներկայացվում են, պետության կարևորագույն հարցերին մակերեսային անդրադարձ է արվում
26/08/2024 09:51
Մեկ շաբաթ առաջ ՌԴ նախագահի՝ Ադրբեջան կատարած պետական այցի շրջանակներում, ի թիվս այլ հարցերի, քննարկման առարկա էր դարձել հայ-ադրբեջանական հարաբերությունները, որի առնչությամբ նախագահ Պուտինը ևս մեկ անգամ առաջարկել էր իր երկրի միջնորդական առաքելությունը, գրել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը՝ ընդգծելով, որ դեռ այդ ժամանակ պաշտոնապես նշվեց, որ թեմայի շուրջ նաև Փաշինյանի հետ է խոսվելու:
«Այցից մի քանի օր հետո տեղի ունեցավ Պուտին-Փաշինյան հեռախոսազրույցը, սակայն հանդիպման դետալների և արդյունքների մասին այդպես էլ ոչինչ չհանրայնացվեց. չոր ու ոչինչ չասող պաշտոնական հաղորդագրությունը որևէ էական բան չէր ասում:
Ի վերջո, ի՞նչ էր քննարկվել Բաքվում, որի արդյունքում նաև զրույց էր կայացել ՀՀ իշխանության հետ, և ինչո՞ւ թեման այդպես էլ պատշաճ ձևով հանրությանը չներկայացվեց:
Համաձայնվե՞լ է Փաշինյանը ՌԴ միջնորդական դերին, արդյո՞ք քննարկվել են սահմանազատման հետ կապված վերջին խնդիրները, ի՞նչ է խոսվել կամ ի՞նչ են փոխանցել Բաքվից «խաղաղության պայմանագրի» բանակցությունների վերաբերյալ և ի՞նչ է մտածում ՀՀ կառավարիչը տեղի ունեցածի մասին:
Փաշինյանի կենցաղը, հոբբին, անիմաստ ժամանցն ամենօրյա ռեժիմով հնարավոր բոլոր հարթակներով ներկայացվում են, սակայն այն, ինչ վերաբերում է պետության կարևորագույն հարցերին, դրանք մակերեսային անդրադարձ են ստանում և հասարակությունն իր մաշկի վրա դա զգում է, երբ այն իր ծանր հետևանքներն է ունենում երկրի ու ժողովրդի վրա»:

Согласился ли Пашинян на посредническую роль России? Уклад жизни и увлечения Пашиняна представлены на всех площадках, поверхностно освещены важнейшие вопросы государства
Неделю назад в рамках государственного визита президента России в Азербайджан, среди прочих вопросов, предметом обсуждения стали армяно-азербайджанские отношения, в связи с чем президент Путин еще раз предложил посредническую миссию своей страны, написал депутат НС Тигран Абрамян , подчеркнув, что уже тогда было официально упомянуто, что на эту тему пройдут обсуждения также с Пашиняном.
"Через несколько дней после визита состоялся телефонный разговор Путина и Пашиняна, однако о деталях и результатах общения ничего не сообщалось: сухое и ни о чем не говорящее официальное сообщение не содержало ничего существенного.
В конце концов что обсуждалось в Баку, в результате чего также состоялся разговор с властями Республики Армения, и почему тема не была должным образом представлена ​​общественности?
Согласился ли Пашинян на посредническую роль России, обсуждались ли последние вопросы, связанные с демаркацией границы, что обсуждалось или передавалось из Баку относительно переговоров по «мирному договору» и что думает о произошедшем управленец Республики Армения?
Повседневная жизнь Пашиняна, его увлечения, бессмысленные развлечения ежедневно представлены на всех возможных площадках, но что касается наиболее важных вопросов государства, то они получают поверхностное упоминание и общество чувствует это на своей шкуре, когда это имеет тяжелые последствия для страны и народа».