Մեզ վերաբերող հարցերը քննարկվում են առանց ՀՀ-ի. Աբրահամյան
Ադրբեջանի ԱԳ նախարարն այսօր մեկնում է Անկարա` հանդիպելու իր թուրք գործընկերոջը: Ըստ այդ հանդիպման պաշտոնական հաղորդագրության, քննարկվելու են հայ-ադրբեջանական և հայ-թուրքական հարաբերություններին առնչվող թեմաներ: Այս մասին գրում է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Օրեր առաջ էլ հայ-ադրբեջանական թեման երկկողմ քննարկման առարկա էր դարձել Բաքվում` ՌԴ նախագահի այցի շրջանակներում:
Ի՞նչ է ստացվում՝ Հայաստանին վերաբերող հիմնական արտաքին քաղաքական հարցերը ոչ միայն քննարկվում են Հայաստանից դուրս, այլ նաև ՀՀ-ի բացակայության պայմաններում:
Արտաքին դերակատարները, մեր նկատմամբ թշնամաբար տրամադրված երկրները սահմանում են օրակարգեր, առաջնահերթություններ, իսկ հայաստանյան իշխանությունները միակ բանը, որ ստեղծված իրավիճակում անում են` հասարակությանը արհեստական լայվերով, տիկտոկյան նյութերով շրջափակելն է ու առանցքային խնդիրներից մեկուսացնելն է»:

Вопросы, касающиеся нас, обсуждаются без Республики Армения — Абрамян
Министр иностранных дел Азербайджана сегодня отправляется в Анкару для встречи со своим турецким коллегой. Согласно официальному сообщению на встрече, будут обсуждаться темы, связанные с армяно-азербайджанскими и армяно-турецкими отношениями. Об этом пишет депутат НС Армении Тигран Абрамян.
"Несколько дней назад армяно-азербайджанский вопрос стал предметом двустороннего обсуждения в Баку в рамках визита президента России.
Что получается, что основные внешнеполитические вопросы, связанные с Арменией, обсуждаются не только за пределами Армении, но и в отсутствие Армении.
Внешние акторы, враждебные нам страны устанавливают повестки дня, приоритеты, и единственное, что делают власти Армении в нынешней ситуации, — это окружают общество искусственными лайвами, материалами TikTok и изолируют его от ключевых вопросов».