Փաշինյանը 2018-ին զավթել է գործադիր և օրենսդիր իշխանությունները, 2020-ին զավթեցին ՍԴ-ն ու սկսվեց պատերազմը. Ղազարյան
28/08/2024 15:07
Նիկոլ Փաշինյանը 2018 թվականի մայիսին զավթել է գործադիր մարմինը, 2018 թվականին՝ օրենսդիրը, և որպեսզի պատերազմից հետո ունենար պայմանագիր և վավերացներ, իրեն մնում էր ՍԴ-ն զավթել, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանը:
«2020 թվականի սեպտեմբերին ավարտվել է ՍԴ-ում իշխանության զավթման գործընթացը և 27-ին սկսվել է պատերազմ: Հրայր Թովմասյանի դեմ արշավը սկսվել է 2019 թվականից, երբ Վահե Գրիգորյանն ընտրվեց ՍԴ դատավոր: Հիշում եք չէ՞, երբ նա դեռ չէր ընտրվել, հայտարարեց, որ ինքը ՍԴ նախագահ է: Մինչև հիմա այդ մարդը դեռ ստացիոնար զննում չի անցել: Դրանից հետո սկսվեց այդ ամբողջ պրոցեսը: Հրայր Թովմասյանին ասացին, որ հրաժարական տա, նա չտվեց», -ասաց   նա:

Пашинян в 2018 году захватил исполнительную и законодательную власть, в 2020 году они захватили власть в КС и началась война — Казарян
28/08/2024 17:28
Никол Пашинян в мае 2018 года захватил исполнительную власть, в декабре захватил законодательную, и, чтобы после войны он смог заключить соглашение, в этой цепочке ему оставался лишь конституционный суд, необходимо было захватить власть в КС. Об этом журналистам сообщил бывший руководитель аппарата Конституционного суда Эдгар Казарян.
«В начале сентября 2020 года завершился процесс захвата власти в КС, 27 сентября началась война. Уголовное преследование против Грайра Товмасяна началась в 2019 году, когда судьей Конституционного суда был избран Ваге Григорян. Помните, когда он еще не был избран, он объявил, что является председателем КС? До сих пор этот человек еще не проходил стационарное обследование. После этого начался весь процесс. Грайру Товмасяну предлагали уйти в отставку, но он отказался», - сказал он.