Կազանի օդանավակայանում ժամանակավոր սահմանափակումներ են մտցվել
Կազանի օդանավակայանի շահագործման ժամանակավոր սահմանափակումներ են մտցվել՝ անվտանգության ապահովման համար, ասվում է օդային տրանսպորտի դաշնային գործակալության հաղորդագրության մեջ, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
«Օգոստոսի 28-ի առավոտյան քաղաքացիական ինքնաթիռների թռիչքների անվտանգությունն ապահովելու համար Կազանի օդանավակայանի շահագործման ժամանակավոր սահմանափակումներ են մտցվել։ Օդային նավահանգիստը Մոսկվայի ժամանակով ժամը 07:00-ից ժամանակավորապես չի ընդունում և չի ուղարկում թռիչքներ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Օդային տրանսպորտի դաշնային գործակալությունը հավելել է, որ ինքնաթիռների անձնակազմերը, ավիադիսպետչերները և օդանավակայանի ծառայությունները ձեռնարկում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները՝ թռիչքների անվտանգությունն ապահովելու համար։

В аэропорту Казани ввели временные ограничения
В аэропорту Казани утром ввели временные ограничения на полеты, сообщил в Telegram-канале представитель Росавиации, передает РИА Новости.
"Для обеспечения безопасности полетов гражданских воздушных судов <...> утром 28 августа <...> на работу аэропорта Казани <...> введены временные ограничения. Воздушная гавань временно не принимает и не отправляет авиарейсы с 07:00", — говорится в сообщении.
Экипажи, авиадиспетчеры и службы аэропортов принимают все необходимые меры для обеспечения безопасности полетов — это главный приоритет, заключили в агентстве.