Մենք մեր բոլոր պրոբլեմները տանում, կախում ենք երեխեքի վզից. Նիկոլ Փաշինյան
Կառավարության նիստին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հետաքրքրվեց, թե ինչ փուլում է 300 դպրոց, 500 մանկապարտեզ ծրագիրը։ Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը նշեց, որ տարեվերջին կունենանք ավարտված և շահագործման հանձնված 45, շինարարության փուլում գտնվող 26 դպրոցներ:
«Այսինքն՝ մենք այս տարին կամփոփենք նոր կառուցված, ընթացքի մեջ գտնվող 210-ը գերազանցող դպրոցներով»,-ասաց նա:
Վարչապետը նշեց, որ դպրոցում շատ լուրջ խնդիրներ կան:
«Մենք մեր բոլոր պրոբլեմները՝ հին, նոր, տանում ենք, կախում ենք երեխեքի վզից։ Չի կարելի տենց բան անել։ Երեխեքին պետք է թողնել ձևավորվել, պետք չէ իրենց մտցնել սև արկղերի մեջ»,-ասաց նա։

Мы вешаем все свои проблемы на детей — Никол Пашинян
На заседании правительства премьер-министр Никол Пашинян поинтересовался, на каком этапе находится программа «300 школ, 500 детских садов». Вице-премьер Тигран Хачатрян отметил, что до конца года у нас будет завершено строительство 45 школ. Еще 26 строящихся школ будут сданы уже в 2025 году.
«Другими словами, мы завершим этот год с более чем 210 новопостроенными и строящимися школами», - сказал он.
Премьер-министр отметил, что в школах очень серьезные проблемы.
«Мы вешаем все свои проблемы, старые и новые, на шею ребенка. Так нельзя. Детям нужно дать возможность развиваться, их нельзя сажать в черные ящики", - сказал он.