Ես ամաչում եմ, որ մեր պետությունն այսօր չի պայքարում ռազմագերիների և Արցախի ղեկավարության վերադարձի համար․ Արմեն Աշոտյան
29/08/2024 19:35
Քաղբանտարկյալ, ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանն այսօր դատարանի դահլիճում, լրագրողների հետ կարճ զրույցում ասաց՝ վաղը Բակո Սահակյանի ծննդյան օրն է, որպես հայ՝ ներողություն եմ խնդրում իրենից, որ մինչև հիմա նստած է։
«Քաղբանտարկյալները խարան են իշխանության վրա, իսկ Բաքվի բանտերում նստած մերոնք խարան են Հայաստանի Հանրապետություն պետության վրա։
Ես ամաչում եմ, որ մեր պետությունն այսօր չի պայքարում ռազմագերիների և Արցախի ղեկավարության վերադարձի համար», - ընդգծեց Արմեն Աշոտյանը։

Мне стыдно, что сегодня наше государство не борется за возвращение военнопленных и руководства Арцаха — Армен Ашотян
29/08/2024 20:09
Политзаключенный, вице-президент РПА Армен Ашотян сказал сегодня в короткой беседе с журналистами в зале суда: Завтра день рождения Бако Саакяна, я как армянин прошу у него прощения за то, что он до сих пор сидит.
«Политзаключенные – это клеймо для власти, а наши, находящиеся в бакинских тюрьмах, – это клеймо для Республики Армения.
Мне стыдно, что сегодня наше государство не борется за возвращение военнопленных и руководства Арцаха», - подчеркнул Армен Ашотян.