Լավ կլիներ, որ «Ֆեստիվառներին» միլիոնավոր դոլարներ հատկացնող իշխանությունները հոգային մայրաքաղաքում հեղեղատարների կառուցման մասին․ ամեն անձրևից հետո նույն պատկերն է
31/08/2024 17:40
ԱԺ «Հայաստան» խմբկացության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանն անդրադարձել է մայրաքաղաքում անձրևներից հետո ամեն անգամ կրկնվող աղետալի վիճակին ու իշխանությունների անգործությանը։
«Օրեր առաջ անդրադարձել էի ջրատարների մաքրության խնդրին, նշել, որ դրանք տարիներ շարունակ պատշաճ կերպով չեն մաքրվում՝ կուտակելով հող, ավազ, տերևներ։
Սրանով պարտավոր են զբաղվել քաղաքային իշխանությունները, մինչդեռ ամեն հորդառատ անձրևից հետո տեսնում ենք նույն պատկերը՝ ջրի մեջ կորած Երևանը։
«Վեոլիա Ջուր» ընկերությանը մեղադրելուց զատ, լավ կլիներ, որ «Ֆեստիվառներին» միլիոնավոր դոլարներ հատկացնող իշխանությունները հոգային օրեցոր ընդլայնվող մայրաքաղաքում սակավաթիվ հեռացման համակարգերի, հեղեղատարների կառուցման մասին։
Քաղաքային իշխանությունների կողմից անտարբերության մատնված խնդրի հետևանքով շարունակաբար տուժում են մեր քաղաքացիները, վնասվում է վերջիններիս գույքը, կրում են ֆինանսական մեծ վնասներ»,- սոցցանցի իր էջում գրել է ընդդիմադիր պատգամավորը։

Было бы хорошо, если бы власти, выделяющие на «Фестивали» миллионы долларов, позаботились о строительстве ливневой канализации в столице: после каждого дождя та же картина
31/08/2024 19:18
Депутат фракции "Армения" НС Гарник Даниелян коснулся катастрофической ситуации, которая повторяется каждый раз после дождей в столице и бездействия властей.
«Несколько дней назад я затронул вопрос чистоты водопроводных труб, отметил, что их годами не чистят должным образом, скапливают почву, песок и листья.
Городские власти обязаны заняться этим вопросом, а после каждого сильного дождя мы видим одну и ту же картину: улицы Еревана затоплены в воде.
Помимо обвинений в адрес компании «Веолиа Джур», было бы хорошо, если бы власти, выделяющие миллионы долларов на «Фестивари», подумали бы о строительстве нескольких систем водоотведения и ливневой канализации в постоянно расширяющейся столице.
В результате безразличия городских властей к проблеме пострадали наши граждане, их имуществу нанесен ущерб, они несут большие финансовые потери», - написал оппозиционный депутат на своей странице в социальной сети.