Գյումրու 102-րդ ռուսական ռազմաբազայի հետ կապված այսօր ոչինչ չունենք ասելու․ Փաշինյան
Գյումրու 102-րդ ռուսական ռազմաբազայի հետ կապված այսօր ոչինչ չունենք ասելու, լրագրողների հետ զրույցում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Պետք է արձանագրենք, որ «Զվարթնոց»  օդանավակայանում սահմանապահ ծառայություն լիրաժեք իրականացնում են արդեն ՀՀ սահմանապահ զորքերը:
Բայց էլի եմ ասում՝ այդտեղ հարցի ընկալումը շատ կարևոր է: Հարցի ընկալումն այն չէ, ինչպես փորձ է արվում որոշ տեղերում մեկնաբանել՝ թե «այ, տեսեք՝ ռուսները «Զվարթնոց» օդնավակայանից դուրս եկան»: Իմ ընկալումը հետևյալն է՝ մենք շնորհակալություն ենք հայտնել ՌԴ-ին՝ այսքան տարի «Զվարթնոցում» սահմանապահ ծառայություն իրականացնելու համար և արձանագրել, որ մենք արդեն բավարար միջոցներ ունենք ինքներս դա կազմակերպելու համար:
Այնպես չէ, որ դա ՌԴ-ի համար մի անհոգ հարց է, ՌԴ-ի վրա էլ է չէ՞ ծանրաբեռնվածություն: Իսկ ո՞վ է ասել, որ ՌԴ-ի միջոցներն անսահմանափակ են, մանավանդ այսօրվա պայմաններում»,-հավելեց նա:

На счет 102-й российской военной базы в Гюмри сегодня нам нечего сказать
На счет 102-й российской военной базы в Гюмри сегодня нам нечего сказать, заявил журналистам премьер-министр Никол Пашинян.
«Мы должны констатировать, что пограничные войска Республики Армения уже несут пограничную службу в аэропорту "Звартноц".
Но еще раз говорю, в этом случае очень важно восприятие вопроса. Восприятие вопроса не такое, как его пытаются кое-где интерпретировать: «Ну, посмотрите, как русские вышли из аэропорта Звартноц». Мое восприятие таково: мы мы поблагодарили российских пограничников за службу в аэропорту "Звартноц" и вдоль границы с Азербайджаном, сказав, что в состоянии сами выполнить эту работу.
Это не то чтобы это пустяковый вопрос для РФ, это ведь и для РФ нагрузка. А кто сказал, что средства РФ безграничны, особенно в сегодняшних условиях?», - добавил он.