«Հեռակառավարող ձեռքեր»՝ ցանկացած կետից, ցանկացած բիզնեսի համար.  Viva-ն առաջարկում է սերվերային աջակցության հուսալի և ճկուն ծառայություն
31/08/2024 12:06
«Հեռակառավարող ձեռքեր»՝ ցանկացած կետից, ցանկացած բիզնեսի համար. Viva-ն առաջարկում է սերվերային աջակցության հուսալի և ճկուն ծառայություն
Սերվերների ստեղծումն ու դրանց սպասարկումը ենթադրում են ֆինանսական լուրջ ներդրում և բարձրակարգ մասնագետների առկայություն: Դրա պահանջն ունեն շատերը, սակայն ստեղծելու հնարավորություն՝ ոչ բոլորը: Viva-ն առաջարկում է խնդրի լուծում՝ նոր տեխնոլոգիաների կիրառմամբ: Ընկերությունը տալիս է սերվերային համակարգերի համատեղակայման ու դրանց սպասարկման մատչելի տարբերակներից օգտվելու հնարավորություն. Viva-ն ընդլայնում է համատեղակայման ծառայությունների ցանկը՝ ներկայացնելով «Հեռակառավարող ձեռքեր»-ը։
Հեռակառավարումն իրականացվում է բարձրակարգ մասնագետների կողմից՝ KVM-ով (վիրտուալ ծրագրային ապահովում) IP-ի (համացանցային հաղորդակարգ) միջոցով: Դա թույլ է տալիս ամբողջական վերահսկողություն ունենալ համատեղակայված սարքավորումների նկատմամբ. մասնավորապես, ցանկացած պահի և աշխարհի ցանկացած կետից ստանալ կառավարման հնարավորություն, ունենալ անվտանգ կապ, գաղտնագրված միացումներ սարքերին, խնդիրների բացահայտում և անսարքությունների արագ վերացում՝ առանց տեղում ֆիզիկապես ներկա լինելու անհրաժեշտության: Ծառայությունից օգտվողի համար «հեռակառավարող ձեռքերի» գործառույթը սպասարկման մակարդակի մասին համաձայնագրով ստանձնում է  Viva-ի տեխնիկական աջակցության թիմը:
«Viva-ն շարունակում է ժամանակակից լուծումներով՝  բարձրակարգ ծառայություններ առաջարկել: Մեր հաճախորդների համար ստեղծվում են ժամանակը, ռեսուրսներն ու ֆինանսական միջոցները խնայելու հնարավորություններ: Սերվերային աջակցության ծառայությունը դրանցից մեկն է: Այն հուսալի է, ճկուն և ապահով: Մեր տեխնիկական թիմը պատրաստ է արագ արձագանքելու և աջակցելու՝ ցանկացած հարցում»,- նշել է Viva-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
Viva-ի սերվերային աջակցության ենթակառուցվածքը նախագծված է սերվերի առավելագույն հասանելիություն ապահովելու համար՝ էլեկտրական սնուցմամբ, հովացման համակարգով և ցանցի միացման բազմակի պահուստավորմամբ:

Дистанционное управление серверами бизнеса с любой точки мира  Viva предлагает надежную и гибкую услугу поддержки серверов
31/08/2024 12:00
Дистанционное управление серверами бизнеса с любой точки мира Viva предлагает надежную и гибкую услугу поддержки серверов
Создание серверов и их обслуживание предполагают серьезные финансовые вложения и наличие высококлассных специалистов. Спрос на эти услуги значителен, однако не все имеют возможность создавать и обслуживать собственные серверы. Решение проблемы с помощью новых технологий предлагает компания Viva, предоставляющая возможность использовать доступные варианты размещения серверных систем и их обслуживания. Более того, компания Viva расширяет список услуг размещения серверов, вводя новую услугу дистанционного управления ими (remote hands).
Удаленное управление осуществляется ведущими специалистами компании по IP (интернет-протоколу) при помощи KVM (виртуального программного обеспечения). Это позволяет иметь полный контроль над размещенным оборудованием; в частности, в любое время суток и из любой точки мира получать доступ к обслуживающим серверам, использовать безопасные, зашифрованные способы соединения с устройствами, выявлять проблемы и устранять неполадки в кратчайшие сроки без необходимости физического присутствия на объекте. Функция дистанционного управления серверами для пользователя осуществляется службой технической поддержки компании Viva в соответствии с соглашением об уровне обслуживания.
«Viva продолжает предлагать высококачественные услуги, основанные на современных решениях. Для наших клиентов создаются возможности экономии времени, ресурсов и средств. Служба поддержки серверов – одна из них. Это надежный, гибкий и безопасный вариант. Наша команда готова к быстрому реагированию и оказанию надлежащей технической поддержки в любом вопросе», − говорит генеральный директор Viva Армен Аветисян.
Инфраструктура поддержки серверов Viva спроектирована так, чтобы обеспечивать максимальную доступность серверов, включая источники их питания, системы охлаждения и резервного копирования сетевых подключений.