Նիկոլ Փաշինյանը երեկ հայտարարեց, որ Արցախի  օրակարգն իր համար նույնն է, ինչ  Ադրբեջանինն է. Արցախի պատգամավոր
01/09/2024 19:33
Նիկոլ Փաշինյանը երեկ հայտարարեց, որ Արցախի օրակարգն իր համար նույնն է, ինչ Ադրբեջանինն է. Արցախի պատգամավոր
Նիկոլ Փաշինյանը երեկ հայտարարեց, որ արցախի հարցի օրակարգն իր համար նույնն է, ինչ  Ադրբեջանինն է, լրագրողների հետ զրույյում ասաց Արցախի պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը:
«Հետևաբար հույսեր կապել, որ այդ մարդու միջոցով կամ կառավարման ընթացքում հնարավոր է Արցախ վերադառնալու հարց  բարձրացնել, դա միամտություն է: Աշխարհը գնալով հասկանում է, որ պատերազմի կամ փաստի ուժով արցախն այսօր օկուպացված է և չի կարող դա երկար տևել: ի վերջո, գոյություն ունի իրավունքի ուժ: Վաղ թե ուշ, չունենալով հակահայ իշխանություն, մենք կարող ենք բանակցային դաշտ մտնցել այդ օրակարգը» ,-հավելեց պատգամավորը:

Никол Пашинян заявил вчера, что повестка дня Арцаха для него такая же, как и повестка дня Азербайджана — Депутат Арцаха
01/09/2024 22:32
Никол Пашинян вчера заявил, что для него повестка Арцахского вопроса такая же, как и у Азербайджана, заявила в беседе с журналистами депутат Арцаха Метаксе Акопян.
"Поэтому наивно надеяться, что через этого человека или во время его правления можно будет поднять вопрос о возвращении в Арцах. Мир все больше осознает, что сегодня Арцах оккупирован силой войны или факта, и это не может продолжаться долго, ведь есть сила закона. Рано или поздно, не имея антиармянских властей, мы сможем ввести эту повестку в переговорное поле", - добавила депутат.