Այնպիսի տպավորություն է, որ ՀՀ իշխանությունները դեմ են արցախահայերի՝ Արցախ վերադառնալուն, ինչպես Ադրբեջանն ու Թուրքիան. Աբրահամյան
01/09/2024 19:27
Երբ ՀՀ կառավարիչը հայտարարում է, որ արցախի իշխանությունների, արցախցիների  վերադարձի իրավունքն ընկալելի չէ, ապա պետք է հստակ  ասի՝ իսկ  ո՞րն է ՀՀ իշխանությունների մոտեցումը, Սուրբ Աննա  եկեղեցու բակում հայտարարեց ԱԺ ընդդիմադիր պատգամավոր Տիգրան աբրահամյանը:
Նրա համոզմամբ՝ այնպիսի տպավորություն է, որ ՀՀ իշխանությունները դեմ են արցախահայերի՝ Արցախ վերադառնալուն, ինչպես Ադրբեջանն ու Թուրքիան. «Արցախի հարցում ՀՀ իշխանություններն ունեն մեկ տեսլական ու մոտեցում՝ արցախի հարցը փակելը ու այն որևէ ձևով չարծածելը և ցանկացած հայտարարություն, որը  հնչում է հասարակության կողմի կամ ընդդիմադիրների կողմից, իշխանությունը դա ընդունում է որպես թշնամություն և դրան էլ հակազդում է՝ ըստ թշնամական վերաբերմունքի»:

Складывается впечатление, что власти Армении против возвращения арцахских армян в Арцах, так же, как Азербайджан и Турция — Абрамян
01/09/2024 22:11
Когда управленец Армении заявляет, что право на возвращение властей Арцаха и народа Арцаха не воспринимается, то он должен четко заявить, каков подход властей Республики Армения, заявил во дворе церкви Святой Анны депутат НС Тигран Абрамян.
По его словам, создается впечатление, что власти Республики Армения против возвращения арцахских армян в Арцах, так же, как Азербайджан и Турция. «По вопросу Арцаха у властей Республики Армения одно видение и подход: закрыть вопрос Арцаха и никак его не обсуждать и любое заявление, сделанное общественностью или оппозицией, воспринимается властями как враждебность и противостоят этому враждебностью».