Այս իշխանությունը հայրենասեր հայի օրակարգից տրամագծորեն տարբեր օրակարգ ունի. ՀՀ ամեն 4-րդ քաղաքացին Նիկոլ Փաշինյանին համարում է դավաճան. Հայկ Մամիջանյան (տեսանյութ)
Արցախը հայերով կրկին վերաբնակեցնելու համար կան անհրաժեշտ, բայց ոչ բավարար պայմաններ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը։
Առաջին անհրաժեշտ, բայց ոչ բավարար պայմանը, ըստ նրա, ՀՀ իշխանությունների կողմից նման հարցի և ներքաղաքական, և միջազգային քաղաքական օրակարգում բարձրաձայնումն է։
«Ո՞ւր է, մի շնչավոր չենք տեսնում, թող գան, տեսնենք ինչն ենք կորցրել իրենց պատճառով, ինչն են հանձնել, գոնե դա թող գան նայեն, բայց դա իրենց չի հետաքրքրում, իրենք նորմալ հայի, հայրենասեր հայի օրակարգից տրամագծորեն տարբեր օրակարգ ունեն»,- նշեց Մամիջանյանը։
Նրա խոսքով՝ ժամանակին Հայաստանը տարածաշրջանում գործոն էր, Հայաստանի հետ հաշվի էին նստում, իսկ հիմա Հայաստանը դարձել է ընդամենը միջազգային իրավունքի օբյեկտ։
«ՀՀ ամեն 4-րդ քաղաքացին Նիկոլ Փաշինյանին համարում է դավաճան»,- ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավարը։

Повестка дня этого правительства диаметрально отличается от повестки патриотического армянина. Каждый четвертый гражданин Армении считает Никола Пашиняна предателем — Айк Мамиджанян (видео)
Руководитель фракции "Честь имею" Национального собрания Айк Мамиджанян в беседе с журналистами заявил, что существуют необходимые, но недостаточные условия для заселения Арцаха армянами.
По его словам, первым необходимым, но недостаточным условием является постановка властями Республики Армения такого вопроса во внутри- и международной политической повестке дня.
«Где же они? Мы не видим живого существа. Пусть придут, выясним, что мы из-за них потеряли, что они сдали. Хоть пусть придут и увидят, но им все равно. У них есть диаметрально отличная повестка дня от повестки нормального армянина, патриотического армянина», - отметил Мамиджанян.
По его словам, когда-то Армения была фактором в регионе, с Арменией считались, но теперь Армения стала всего лишь объектом международного права.
"Каждый четвертый гражданин Армении считает Никола Пашиняна предателем", - заявил руководитель фракции "Честь имею".