Գժի նման ով ինչ դեմ ա տալիս, ստորագրում ա. Բագրատյանը՝ Փաշինյանի մասին. Տեսանյութ
Ակնհայտ էր, որ պարտությունից հետո էլ, որ խոսք էին տվել,  կլինի խաղաղություն, չէր լինի. ստացվում է, որ իզուր Ղարաբաղը տվեց,  լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը։
«Իրենք  վստահ են, որ 2026 թվականին կլինեն ընտրություններ և իրենք խաղաքարտերը կխառնեն՝ մոտ 10-15 կուսակցություն կհայտարարվի իբր ընդդիմադիր, ինչպես եղավ Երևանի ընտրությունների ժամանակ, 9 տոկոս հավաքեցին և ընտրվեցին քաղաքապետ։ Իրենք այդպիսի սցենար են պատկերացնում։ Ամեն ինչ կախված է նրանից,  թե ինչպես կվարվի իրական ընդդիմությունը և կթողնի՞, որ ընտրությունները հասնեն մինչև 2026 թվական»,-նկատեց Բագրատյանը։
Հարցին՝ ինչո՞ւ չի հաջողվում Նիկոլ Փաշինյանին հեռացնել պաշտոնից, Բագրատյանը նշեց.«Քանի որ բոլոր ուժերը գիտակցում են, թե գալով իշխանության, ինչ ավերակներ են տեսնելու։ Ով էլ գա, վախենում է, որ օրինակ, Ամերիկան գալու է ասի՝ մեզ սա է խոսք տվել, Ադրբեջանն ասելու է՝ մեզ սա է խոսք տվել, Թուրքիան ասելու է՝ մեզ սա են խոսք տվելԻր(Փաշինյանի.խմբ) վերջին ասուլիսը հենց դրա վկայությունն էր, հիմա էլ ռուսներին էր քծնում։ Ասում են՝ 7 հատ թուղթ է ստորագերլ, գժի նման գնում, ով, ինչ դեմ, ա տալիս, էդ էլ ստորագրում ա»։

Подобно сумасшедшему подписывает все, что перед ним ставят: Багратян о Пашиняне
Было очевидно, что даже после поражения, когда они обещали, что будет мир, мир не наступит. Получается, он отдал Карабах просто так, заявил журналистам бывший премьер-министр РА Грант Багратян.
«Они уверены, что будут переизбраны в 2026 году. Власти уверены, потому что ожидают, что в 2026 году состоятся очередные выборы, и они перетасуют карты. Около 10-15 партий будут объявлены оппозиционными. Как это было во время выборов в Ереване, они набрали 9 процентов и взяли должность мэра. Потому что избранные 13-14-15 сил, якобы, были оппозиционными, а потом оказалось, что они, вообще, не оппозиционные. Они готовят именно такой сценарий, возможно, объявят коалицию и победят. Все зависит от того, как поведет себя реальная оппозиция», - заметил Багратян.
На вопрос, почему не удается отстранить Никола Пашиняна от власти, Багратян ответил: "Потому что все силы осознают, какие руины они увидят, когда придут к власти. Кто придет, боится, что, например, Америка придет и скажет: они нам дали это обещание, Азербайджан скажет: они нам это пообещали, Турция скажет: они нам это пообещали. Его (Пашиняна.ред.) последняя пресс-конференция была тому подтверждением, а теперь начали подхалимничать перед русскими. Говорят, он подписал 7 бумаг, ходит как сумасшедший, подписывает все, что перед ним ставят».