Այս իշխանություններին հաջողվում է քաղցր խոսքերով մեր ժողովրդին խաբել. Զաքարյան (Տեսանյութ)
Այս իշխանություններին հաջողվում է քաղցր խոսքերով մեր ժողովրդին խաբել՝ խաղաղության անվան տակ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ ԳՄ անդամ Արտակ Զաքարյանը։
Սակայն, ըստ Զաքարյանի, այդ ամենը չի լինելու. «Ամեն ինչ գալիս, հանգում է նրան, որ պետք է այս իշխանություններին հեռացնել։ Եթե այս իշխանություններին հաջողվեր հեռացնել 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ից հետո, ապա այսօր կորուսված Արցախի մասին այս ցուցահանդեսը չէինք ունեն կամ այն կանցկացնեինք Արցախում»։
Անդրադառնալով Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջևի հայտարարությանը, թե պետք է սահմանափակումներ  կիրառել ՀՀ ԶՈՒ-ում, Զաքարյանը նշեց. «Հաջիևը «ղալաթ» է անում, երբ ասում է, որ Հայաստանի զինված ուժերի նկատմամբ Ադրբեջանը պետք է վերահսկողություն ունենա, նման իրավունք ունի միայն ու բացառապես հայ ժողովուրդը։
Նրա խոսքով՝ ադրբեջանական հերթական օրակարգին ՀՀ պաշտպանության ու արտաքին քաղաքական գերատեսչությունները պետք է անմիջապես պատասխանեին, սակայն լռում են, քանի որ վախենում են։

Этим властям удается обманывать наш народ сладкими словами — Закарян (Видео)
Этим властям удается обманывать наш народ сладкими словами под видом мира, заявил журналистам член Исполнительного органа РПА Артак Закарян.
Однако, по словам Закаряна, всего этого не произойдет. «Все сводится к тому, что эти власти должны быть устранены. Если бы нам удалось убрать эти власти после 9 ноября 2020 года, то сегодня у нас не было бы этой выставки о потерянном Арцахе или мы бы провели ее в Арцахе».
Касаясь заявления помощника президента Азербайджана Хикмета Гаджева о том, что к армии Республики Армения должны быть введены ограничения, Закарян отметил: «Гаджиев не имеет права говорить, что Азербайджан должен иметь контроль над вооруженными силами Армении, такое право имеет только и исключительно армянский народ».
По его словам, оборонное  и внешнеполитическое ведомства Республики Армения должны были немедленно отреагировать на очередную азербайджанскую повестку, но они молчат, потому что боятся.