Դեպի Նախիջևան ճանապարհի վերահսկողությունը կհանձնվի՞ մասնավոր ընկերությանը. ԱԳՆ–ի պատասխանը. «Սպուտնիկ Արմենիա»
03/09/2024 10:13
ՀՀ արտգործնախարարությունը չի մեկնաբանում, թե արդյոք Բաքվի հետ քննարկվում է Նախիջևան-Սյունիք-Ադրբեջան ապագա հաղորդակցության վերահսկողությունը մասնավոր ընկերությանը փոխանցելու հարցը:
«Հայաստանի Հանրապետությունը կառուցողականորեն ներգրավված է տարածաշրջանային կապուղիների ապաշրջափակման ուղղությամբ գործընթացում՝ որպես հիմք ունենալով ինքնիշխանության ու ազգային իրավազորության հարգման, հավասարության ու փոխադարձության սկզբունքների վրա կառուցված տեսլականը»,- հայտնում են գերատեսչությունից` պատասխանելով Sputnik Արմենիայի հարցմանը։

Возможна ли передача частной компании контроля над дорогой в Нахиджеван? Ответ МИД Армении (Sputnik Армения)
03/09/2024 10:26
МИД Армении не комментирует, обсуждается ли с Баку вопрос передачи частной компании контроля над возможной коммуникацией Нахиджеван-Сюник-Азербайджан.
"Республика Армения конструктивно участвует в процессе, связанном с разблокированием коммуникаций в регионе, опираясь на принципы уважения суверенитета, национальной юрисдикции, равенства и взаимности", – сказали в ведомстве в ответ на запрос Sputnik Армения.