Փաշինյանը Ջերմուկում ծանոթացել է Վազգեն Սարգսյանի անվան զբոսայգու և Ազատամարտիկների պուրակում իրականացվող բարեկարգման աշխատանքներին (Տեսանյութ)
04/09/2024 15:24
Ջերմուկի Մյասնիկյան փողոցի սկզբնամասում գտնվող Վ. Սարգսյանի անվան զբոսայգում և Ազատամարտիկների պուրակում իրականացվել են բարեկարգման աշխատանքներ. ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Սուբվենցիոն ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմել է ավելի քան 74 մլն դրամ, Կառավարությունը հատկացրել է 33 մլն 363 հազար դրամը։
Ջերմուկի Շահումյան փողոցից դեպի ըմպելասրահ տանող ճեմուղին վերանորոգվել, բարեկարգվել է, կառուցվել են տաղավարներ և տեղեկատվական կենտրոն: Ծրագրի ընդհանուր արժեքը 94 մլն դրամ է, որը հատկացրել է Կառավարությունը:
Շահումյան, Վ․ Վարդանյան, Մյասնիկյան, Մելիք-Ադամյան և Չարենցի փողոցների վերականգնման և բարեկարգման աշխատանքների համար Կառավարությունը հատկացրել է ավելի քան 704 մլն դրամ:

Работы по благоустройству были проведены в парке имени Вазгена Саркисяна и  парке Воинов-освободителей, расположенном в начале улицы Мясникяна в Джермуке. Об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
Общая стоимость программы субсидирования составила более 74 миллионов драмов, правительство выделило 33 миллиона 363 тысячи драмов.
Была отремонтирована, благоустроена аллея, ведущая от улицы Шаумяна в Джермуке к питьевой галерее, построены павильоны и информационный центр. Общая стоимость проекта составляет 94 млн драмов, которые были выделены правительством.
На восстановление и благоустройство улиц Шаумяна, В. Варданяна, Мясникяна, Мелик-Адамяна и Чаренца правительство выделило более 704 млн драмов.