Կառավարությունը հավանություն տվեց ՀՀ-ի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման հանձնաժողովների կանոնակարգին
Այսօր կառավարությունը հերթական նիստի ընթացքում չզեկուցվող հարցերի շարքում, ի թիվս այլ նախագծերի, հավանության արժանացրեց նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովների համատեղ գործունեության մասին կանոնակարգը։
Սակայն այն, ըստ ՀՀ ներքին օրենսդրության, իրավական հաստատման ճանապարհ պետք է դեռ անցնի․ Սահմանադրական դատարանը պետք է փաստի կանոնակարգի դրույթների սահմանադրականության հարցը, այնուհետև այն պետք է ուղարկվի բարձրագույն օրենսդիր մարմին՝ խորհրդարան՝ վավերացման։
Կանոնակարգն ունի 7 հոդված, որոնք հիմնականում գործընթացին վերաբերող տեխնիկական տվյալներ են. ընդհանրական ձևակերպումներ, Երևանն ու Բաքուն համաձայնել են սահմանազատումն իրականացնել 1991 թվականի Ալմա Աթայի հռչակագրի վրա, բայց այդ համաձայնությունը վերջնական չէ, փաստաթղթում նշվում է` գործընթացը հնարավոր է հետագայում` խաղաղության համաձայնագրի ընդունումից հետո, այլ սկզբունքներով ընթանա։

Сегодня в ходе очередного заседания правительство, среди других проектов, утвердило также регламент о совместной деятельности комиссий по вопросам демаркации границы и безопасности границ Армении и Азербайджана.
Однако, согласно внутреннему законодательству Республики Армения, он еще должен пройти юридическое утверждение: Конституционный суд должен определить конституционность положений постановления, а затем отправить его в высший законодательный орган – Парламент – на ратификацию.
Регламент состоит из 7 статей, которые в основном содержат технические данные, относящиеся к процессу. В общих словах, Ереван и Баку договорились провести делимитацию границы на основе Алма-Атинской декларации 1991 года, однако эта договоренность не является окончательной, в документе упоминается, что в будущем, после принятия мирного соглашения, процесс может пойти по другим принципам.