Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանն Aysor.am-ի հետ զրույցում հաստատեց՝ վարչապետը կմասնակցի ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովին։
Գագաթնաժողովը անցկացվելու է հոկտեմբերի 22-24-ը՝ Կազանում։
Դեռ օրեր առաջ ՀՀ ԱԳ փոխնախարար Մնացական Սաֆարյանը հայտարարել էր, որ Հայաստանը մասնակցելու է գագաթնաժողովին, սակայն չէր հստակեցրել, թե ինչ մակարդակով է հայկական կողմը մասնակցելու։
Կմասնակցի՞ արդյոք վարչապետը նաև ԱՊՀ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին՝ Նազելի Բաղդասարյանն ասաց, որ այս մասով դեռ որոշում չկա։
Մնացական Սաֆարյանը հայտնել էր նաև, որ Հայաստանը մասնակցելու է ԱՊՀ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին, թե ինչ ձևաչափով է լինելու մասնակցությունը՝ փոխնախարարը չէր հստակեցրել։

Пресс-секретарь премьер-министра Никола Пашиняна Назели Багдасарян в беседе с Aysor.am подтвердила, что премьер-министр примет участие в саммите БРИКС.
Несколько дней назад заместитель министра иностранных дел Армении Мнацакан Сафарян заявил, что Армения примет участие в саммите, однако не уточнил, на каком уровне будет участвовать армянская сторона.
На вопрос, будет ли премьер-министр также участвовать в неофициальном саммите СНГ, Назели Багдасарян сказала, что решения по этой части пока нет.
Мнацакан Сафарян также сообщал, что Армения примет участие в неофициальном саммите СНГ, и в каком формате будет участие, замминистра не уточнил.