Սեպտեմբերի 4-ին խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Լոռու մարզում։ Ժամը 19:10-ի սահմաններում Վանաձոր-Ալավերդի ավտոճանապարհի 1-ին կմ հատվածում բախվել են Երևանի բնակիչ 39-ամյա Լևոն Մուրադյանի վարած «Mercedes» մակնիշի և Վրաստանի Հանրապետության քաղաքացի 54-ամյա Ռաֆաել Բաղդասարովի վարած վրացական համարանիշներով «Ford» մակնիշի ավտոմեքենաները։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վթարի հետևանքով Լ. Մուրադյանը, նրա ուղևորներ՝ Երևանի բնակիչներ 33-ամյա Արմինե Գ.-ն, 13-ամյա Մուրադ Մ.-ն և 11-ամյա Սրբուհի Մ.-ն մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Վանաձոր» բժշկական կենտրոն։
Վթարի փաստով ՀՀ Քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։

Крупное ДТП произошло 4 сентября в Лорийской области: двое из четырех пострадавших - дети.
Сообщается, что около 19:10 на 1-м км автодороги Ванадзор-Алаверди столкнулись автомобили «Mercedes», за рулем которого находился 39-летний житель Еревана Левон Мурадян, и «Ford» с грузинскими госномерами, за рулем которого находился 54-летний гражданин Грузии Рафаэл Багдасаров.
Как сообщает фотокорреспондент Гагик Шамшян, вследствие ДТП Левон Мурадян и трое его пассажиров, двое из которых дети в возрасте 11 и 13 лет, были госпитализированы в медцентр «Ванадзор».
На место происшествия прибыла патрульная служба Лорийской области во главе со своим начальством.
По факту ДТП в Лорийском следственном управлении возбуждено уголовное дело. По информации фотокорреспондента, пострадавшие в ДТП являются членами одной семьи.