Գուրգեն Արսենյանի հավատարմագրերի պատճենն ընդունել է Ռուսաստանի փոխարտգործնախարարը․ քննարկել են նաև ՀՀ-ՌԴ հարաբերությունների ներկա վիճակը
11/09/2024 18:51
ՌԴ ԱԳ փոխնախարար Միխայիլ Գալուզինն ընդունել է  Ռուսաստանում Հայաստանի նորանշանակ դեսպան Գուրգեն Արսենյանին, նա ՌԴ փոխարտգործնախարարին է հանձնել իր  հավատարմագրերի պատճենը։ Այդ մասին տեղեկանում ենք ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական հաղորդագրությունից։
Ռուսաստանի արտգործնախարարությունից հայտնում են, որ հանդիպմանը քննարկվել են հայ-ռուսական հարաբերությունների ներկա վիճակը, ինչպես նաև հեռանկարները։ Նշվում է նաև, որ Միխայիլ Գալուզինը հաջողություն է մաղթել Գուրգեն Արսենյանին՝ որպես դեսպան իր առաքելությունն իրականացնելիս։

Замглавы МИД РФ принял копии верительных грамот у назначенного посла Армении в Москве Гургена Арсеняна: Обсуждалось также нынешнее состояние отношений Армения-РФ
11/09/2024 19:09
Замглавы МИД РФ Михаил Галузин принял копии верительных грамот у назначенного посла Армении в Москве Гургена Арсеняна.
"11 сентября заместитель министра иностранных дел Российской Федерации Михаил Галузин принял назначенного чрезвычайного и полномочного посла республики Армения в Российской Федерации Гургена Арсеняна, который вручил копии верительных грамот", - говорится в сообщении МИД РФ.
В ведомстве отметили, что в ходе состоявшейся беседы были обсуждены перспективы и состояние российско-армянских отношений. Галузин пожелал Арсеняну успехов в выполнении его миссии в Москве, добавили в российском дипведомстве