Ադրբեջանի ՊՆ-ն հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել. ՀՀ ԶՈՒ-ն կրակ չի բացել
Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, թե իբր սեպտեմբերի 11-ին՝ ժամը 10։50-ի սահմաններում, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու արևմտյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։
«Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմն առաջարկել էր հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի և/կամ այդ մասին տեղեկությունների հետաքննության Հայաստան-Ադրբեջան համատեղ մեխանիզմ ստեղծել, ինչին մինչև օրս Ադրբեջանը չի արձագանքել»,- ասվում է ՀՀ ՊՆ հաղորդագրությունում։

Министерство обороны Азербайджана распространило очередную дезинформацию: Подразделения ВС Армении огня не открывали
Сообщение МО Азербайджана о том, что якобы 11 сентября около 10:50 подразделения ВС РА открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных в западной части приграничной зоны, не соответствует действительности.
"Напомним, что аппарат премьер-министра РА предложил для расследования случаев нарушения режима прекращения огня и/или информации о них создать совместный механизм Армения-Азербайджан, на что Азербайджан до сих пор не отреагировал",- говорится в сообщении Минобороны Армении.