Ռուսաստանի փոխարտգործնախարարն ու Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման հարցով Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչը քննարկել են՝ ինչպես հասնել խաղաղության՝ Հարավային Կովկասում
11/09/2024 21:32
ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինն այսօր ընդունել է Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման հարցերով Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչ Սերդար Քըլըչին, հայտնում են ՌԴ ԱԳՆ-ից։
Ըստ հաղորդագրության՝ քննարկվել են Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղության  հասնելու ուղիները։
«Երկուստեք շահագրգռվածություն է արտահայտվել շարունակել երկու երկրների մոտեցումների սերտ համակարգումը, այդ թվում՝ «3+3» տարածաշրջանային խորհրդակցական հարթակի շրջանակներում»,- հանդիպման մասին նշված է Ռուսաստանի արտգործնախարարության հաղորդագրությունում։

Замглавы МИД РФ и спецпредставитель Турции по урегулированию отношений с Армениейобсудили мир на Южном Кавказе
11/09/2024 23:21
Замглавы МИД РФ Михаил Галузин и спецпредставитель Турции по нормализации отношений с Арменией Сердар Кылыч обсудили пути достижения прочного мира и стабильности на Южном Кавказе. Об этом говорится в сообщении МИД РФ.
"Состоялся обстоятельный обмен мнениями о путях достижения прочного мира и стабильности на Южном Кавказе. Выражена обоюдная заинтересованность в продолжении тесной координации подходов двух стран, в том числе в рамках Консультативной региональной платформы "3+3", - указали в министерстве.