Լուրերը, թե Հայաստանում հանցավոր վակխանալիա է, չափազանցված են. Նիկոլ Փաշինյան
Լուրերը, թե Հայաստանում հանցավոր վակխանալիա է, չափազանցված են, այս մասին կառավարության նիստում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ լսելով Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի ու Քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանի զեկույցները։
Նա ասաց, թե հանցագործության մասին հաղորդող անձանց ու իրավապահ մարմինների հետ համագործակցող անձանց համար պետք է ստեղծել մաքսիմալ կոմֆորտ ու հարգանք։
«Վերջերս ինձ մի դեպքի մասին պատմեցին, ծանոթ մարդկանցից մեկն ասում է՝ երեկոյան 23։00-ին կինը ոստիկանությանն ահազանգել է հանցանքի մասին, ասում է՝ գիշերվա ժամը 4-ին իրավապահները զանգում են կնոջն ու ասում ՝ «պետք է գաք, որ ձեզ հարցաքննենք»։ Եթե նման բան՝ դա արդեն պրոբլեմատիկ է հնչում, հանցագործության մասին հայտնած անձը պետք է զգա, որ լավ բան է արել ու իրեն չեն պատժում դրա համար»,- նշեց Նիկոլ Փաշինյանը։

Слухи о том, что в Армении царит криминальная вакханалия, преувеличены — Никол Пашинян
Слухи о том, что в Армении царит криминальная вакханалия, преувеличены. Об этом заявил премьер-министр Никол Пашинян на заседании правительства после заслушивания докладов генерального прокурора Анны Вардапетян и председателя Следственного комитета Аргишти Кярамяна.
Он заявил, что должен быть создан максимальный комфорт и уважение к людям, которые сообщают о преступлениях и сотрудничают с правоохранительными органами.
«Недавно мне рассказали об одном случае. Один из моих знакомых рассказывает, что в 23:00 женщина позвонила в полицию по поводу преступления. Она говорит, что в 4:00 женщине звонят сотрудники правоохранительных органов и говорят: «Вы должны прийти, чтобы мы могли вас допросить». Если что-то подобное есть, это уже звучит проблематично, человек, сообщивший о преступлении, должен чувствовать, что он сделал что-то хорошее и что его за это не наказывают», - сказал Никол Пашинян.