Դատարանի սահմանած մեկ տարվա ազատազրկումն ամբողջությամբ կրելով՝ քաղբանտարկյալ Նարեկ Մալյանն ազատ կարձակվի. Ռուբեն Մելիքյան
16/09/2024 15:07
Դատարանի սահմանած մեկ տարվա ազատազրկումն ամբողջությամբ կրելով՝ քաղբանտարկյալ Նարեկ Մալյանը հինգշաբթի օրը՝ սեպտեմբերի 19-ին, օրենքի ուժով ազատ է արձակվելու. գրել է փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։
«Լրատվամիջոցներին, Մալյանի համախոհներին ու ընկերներին հայտնում եմ, որ ըստ ամենայնի՝ նա Վարդաշենի բանտից դուրս կգա ժամը 10:00-ին։
ՀԳ. Մալյանին բանտում ամեն անգամ այցելելիս սպասում էի, թե երբ է կալանավորական մասնաշենքի դարպասների մեջ հայտնվելու նրա լայն ժպիտն ու անմիջապես լսվելու նրա չարաճիճի «պրո՛նտո, սինյոր ադվոկատո»-ն։ Այնուհանդերձ, է՛լ չեմ ուզում տեսնեմ էդ պատկերը։ Շաբաթ օրվա այցելությունս - թվով 72-րդը - թո՛ղ լինի վերջինը։ Բա՛ստա, ամիկո միո»,-գրել է նա։

Политзаключенный Нарек Малян будет освобожден после полного отбытия одного года тюремного заключения, установленного судом — Рубен Меликян
16/09/2024 15:55
Политзаключенный Нарек Малян будет освобожден в силу закона в четверг, 19 сентября, отбыв назначенный судом год тюремного заключения, написал адвокат Рубен Меликян.
"Сообщаю средствам массовой информации, сторонникам и друзьям Маляна, что судя по всему, из УИУ "Вардашен" он будет освобожден в 10:00.
P.S. Каждый раз, посещая Маляна в УИУ, я ждал, пока его широкая улыбка появится в воротах тюремного здания и тут же услышу его озорное «pronto, синьор адвокато». Однако я не хочу больше видеть эту картину. Пусть мой субботний визит - 72-й по счету - станет последним. Баста, amiko mio», — написал он.