Հայաստանը պետք է կարողանա պաշտպանել իրեն, Ֆրանսիան ձեզ կշարունակի աջակցել  մի շարք բնագավառներում. Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար
16/09/2024 10:00
Հայաստանը պետք է կարողանա պաշտպանել իրեն, Ֆրանսիան ձեզ կշարունակի աջակցել մի շարք բնագավառներում. Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար
Իմացեք, որ միշտ ձեր հույսը կարող եք դնել մեր աջակցության վրա՝ ժողովրդավարական արժեքների համար, Երևանում Արարատ Միրզոյանի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսին հայտարարեցՖրանսիայի Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարար Ստեֆան Սեժուրնեն։
«Ֆրանսիան միշտ ձեր կողքին է։ Ֆրանսիան աջակցելու է Հայաստանին նաև եվրոպական հարթակներում. դիտորդական առաքելությունը պետք է շարունակվի, շատ կարևոր է նրանց ներկայությունը, որպեսզի նվազեցվեն ռիսկերը»,-ասաց Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարը։
Նա նշեց, թե Ֆրանսիան կշարունակի աջակցել մարդասիրական բնագավառում՝ 29 մլն եվրո տրամադրելով փախստականների աջակցությանը։
«Մենք կշարունակենք ենթակառուցվածքների աջակցությունը։ Մենք շարունակելու ենք պաշտպանության բնագավառում մեր համագործակցությունը։ Հայաստանը պետք է կարողանա պաշտպանել իր ամբողջականությունը, տարածքը, բնակչությանը»,-հայտարարեց Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարը։

Армения должна быть в состоянии защитить себя, Франция продолжит поддерживать вас во многих областях — Министр иностранных дел Франции
16/09/2024 10:08
Знайте, что вы всегда можете рассчитывать на нашу поддержку демократических ценностей, заявил министр Европы и иностранных дел Франции Стефан Сежурне на совместной пресс-конференции с Араратом Мирзояном в Ереване.
«Франция всегда рядом. Франция будет поддерживать Армению и на европейских площадках: наблюдательная миссия должна продолжиться, их присутствие очень важно для снижения рисков", - заявил министр иностранных дел Франции.
Он отметил, что Франция продолжит оказывать поддержку в гуманитарной сфере, выделив 29 миллионов евро на поддержку беженцев.
«Мы продолжим инфраструктурную поддержку. Мы продолжим наше сотрудничество в сфере обороны. Армения должна быть в состоянии защитить свою целостность, территорию и население", - заявил министр иностранных дел Франции.