LIVE. Հրայր Թովմասյանի գործով դատական նիստ
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Կենտրոն նստավայրում շարունակվում է արդարադատության նախկին նախարար Հրայր Թովմասյանի գործով դատական նիստը։
Հրայր Թովմասյանը մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի (2003թ․) 308-րդ հոդվածի հատկանիշներով՝ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու մեջ։
Նույն քրեական գործով մեղադրյալի կարգավիճակում է նաև Թովմասյանի սանիկը՝ Նորայր Փանոսյանը, որը մեղադրվում է ՀՀ ՔՕ-ի (2003թ․) 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, այն է՝ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է ծանր հետեւանքներ։ Փանոսյանի վերաբերյալ դրվագը դատարանը բոլորովին վերջերս առանձնացրել է՝ նշելով, թե նրա առողջական խնդիրների պատճառով դատական նիստերը պարբերաբար հետաձգվում են։

LIVE: Заседание суда по делу Грайра Товмасяна
В суде общей юрисдикции Еревана (резиденция – в административном районе Кентрон) продолжаются слушания по делу бывшего министра юстиции Грайра Товмасяна.
Грайр Товмасян обвиняется в злоупотреблении должностными полномочиями по статье 308 УК Республики Армения (2003 г.).
По тому же уголовному делу обвиняется и крестник Товмасяна Норайр Паносян. Ему было предъявлено обвинение по части 2 статьи 308 УК РА (2003 г.) — злоупотребление должностными полномочиями, повлекшее по неосторожности тяжкие последствия. Некоторое время назад суд акцентировал внимание на эпизоде, связанном с Паносяном, отметив, что из-за проблем со здоровьем судебные заседания регулярно откладываются.