Խաղաղության պայմանագրի անվան տակ Ադրբեջանից հիմա գնում են հաջորդ իրենց քարոզարշավի սլոգան. Մամիջանյան
16/09/2024 12:23
Այդ փաստաթուղթը խաղաղության պայմանագիր անվանելը մեղք է. ԱԺ ճեպազրույցների ժամին հայտարարեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը։
«ՀՀ-ն ունի այս, այս շահերը, Ադրբեջանը դրան չի համաձայնվում, հա լավ դե եկեք հանենք, հանճարեղ պրինցիպ է»,-ասաց Մամիջանյանը։
Նա նշեց, որ անընկալելի փաստաթուղթ է, որտեղ ինչպես հայտարարել են՝ գերիների վերաբերյալ կետ չկա, սահմանազատմանը չի վերաբերում, տրանսպորտային հանգույցները հանված է։
«Լավ մեր շահը այդ փաստաթղթի ո՞րն է՝ անո՞ւնը, որ հաջորդ ընտրություններին օգտագործեն, որովհետև արդեն պատրաստվում են, որ ապագա կա ու խաղաղություն կա, բրենդը օգատգործելու հարցն է։  Այսինքն՝ Ադրբեջանից իրենք հիմա գնում են հաջորդ իրենց քարոզարշավի սլոգան»,-ասաց նա և նշեց, որ դրա համար վճարելու է ՀՀ անվտանգությունը՝ սահմաններով։

Под именем мирного договора они теперь покупают свой следующий предвыборный слоган у Азербайджана — Мамиджанян
16/09/2024 12:52
Называть этот документ мирным договором – грех. Об этом во время брифинга в НС заявил руководитель фракции "Честь имею" Айк Мамиджанян.
"У Республики Армения есть эти интересы, Азербайджан на это не согласен, ну ладно, давайте вычеркнем, это грандиозныцй принцип", - сказал Мамиджанян.
Он отметил, что это непонятный документ, в котором, как они заявили, нет ни слова о пленных, не говорится о демаркации границы, сняты транспортные узлы. «Ну, а какой у нас интерес в этом документе, в названии, которое они будут использовать на следующих выборах? так как они уже готовятся к тому, что есть будущее и есть мир, это вопрос использования бренда». Другими словами, они теперь покупают свой очередной предвыборный слоган у Азербайджана", - сказал он и отметил, что безопасность Республики Армения заплатит за это границами.