Խաղաղություն չեն մուրում, խաղաղությունը պետք է լինի արժանապատիվ. այս «Խաղաղության պայմանագիրը» պարզապես խաբկանք է. Օհանյան
16/09/2024 12:04
Խաղաղություն չեն մուրում, խաղաղությունը պետք է լինի արժանապատիվ, ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ հայտարարեց «Հայաստան« խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը։
Նա նշեց, որ խաղաղության գործընթացը միակողմանի պարտադրանքի  և ճնշումների արդյունք է. «Սա նման է սահմանազատման այն գործընթացին, երբ որևէ փաստաթուղթ գոյություն չուներ, բայց միակողմանի զիջումներ իրականացվեցին։ Ադրբեջանի նման հռետորաբանության իրավիճակում շատ դժվար է մտածել խաղաղության մասին։ «Խաղաղության պայմանագիրը» պարզապես խաբկանք է կամ այն պարզապես շեղում է իրողությունից»։

Сейран Оганян: Мира не выпрашивают, мир должен быть достойным: этот «Мирный договор» — всего лишь обман
16/09/2024 14:47
Мира не выпрашивают, мир должен быть достойным, заявил на брифинге в НС глава фракции "Армения" Сейран Оганян.
Он отметил, что мирный процесс является результатом одностороннего принуждения и давления. «Это похоже на процесс демаркации, когда не было никакого документа, но были сделаны односторонние уступки. В ситуации такой риторики, продемонстрируемой Азербайджаном, очень сложно думать о мире. «Мирный договор» — это просто обман, или этот договор — просто отвлечение от реальности».