Խրիմյան Հայրիկի ավանդած պատկերացումները հարդարել ենք, փաթեթավորել  ժապավեններով ու ժանյակներով, բայց աշխարհը ճանաչելու մեր մեթոդի մեջ շատ բան չենք փոխել․ Փաշինյան
17/09/2024 08:51
Խրիմյան Հայրիկի ավանդած պատկերացումները հարդարել ենք, փաթեթավորել ժապավեններով ու ժանյակներով, բայց աշխարհը ճանաչելու մեր մեթոդի մեջ շատ բան չենք փոխել․ Փաշինյան
Աշխարհի եւ միջազգային հարաբերությունների մասին մեր պատկերացումները շարունակում են մնալ մակերեսային, գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա խոսքով՝ Խրիմյան Հայրիկի ավանդած պատկերացումները հարդարել ենք, փաթեթավորել  ժապավեններով ու ժանյակներով, բայց աշխարհը ճանաչելու մեր մեթոդի մեջ շատ բան չենք փոխել։
«Աշխարհը մեզ համար շարունակում է մնալ անծանոթ վայր եւ նրան ճանաչելը՝ առաջնային խնդիր։
Կառավարության կողմից իրականացվող բալանսավորված եւ բալանսավորման արտաքին քաղաքականությունը ոչ միայն աշխարհի մասին մեր պատկերացումները, այլեւ մեր մասին աշխարհի պատկերացումներն էապես լավարկելու ենթատեքստ ունեն», - նշել է նա։

Мы украсили идеи, переданные Хримян Айриком, завернули их в ленты и кружева, но мы мало что изменили в нашем методе познания мира — Пашинян
Наше восприятие мира и международных отношений остается поверхностным. Об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Никол Пашинян.
«Мы украсили идеи, переданные Хримян Айриком, завернули их в ленты и кружева, но мы мало что изменили в нашем методе познания мира. Мир по-прежнему остается для нас незнакомым местом, и знакомство с ним остается первоочередной задачей. Сбалансированная и балансируемая внешняя политика, проводимая правительством, имеет подтекст для существенного улучшения не только наших представлений о мире, но и представлений мира о нас самих», - написал он.