Ռուբեն Ռուբինյանը Միխայել Ռոթին ներկայացրել է տարածաշրջանում տիրող անվտանգային իրավիճակը
Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը սեպտեմբերի 19-ին ընդունել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Միխայել Ռոթի գլխավորած պատվիրակությանը:
«Մենք կարևորում ենք Գերմանիայի հետ բարեկամական հարաբերությունների կայուն զարգացումը և միջխորհրդարանական համագործակցության խորացումը»,- ողջունելով պատվիրակությանը Հայաստանի խորհրդարանում՝ ասել է Ռուբեն Ռուբինյանը՝ հավելելով, որ երկու երկրների միջև հարաբերությունները դինամիկ զարգացում են ապրում:
Ռուբեն Ռուբինյանը հանձնաժողովի նախագահի խնդրանքով ներկայացրել է տարածաշրջանում տիրող անվտանգային իրավիճակը, խոսել առկա մարտահրավերների մասին: Անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին:

Рубен Рубинян представил Михаэлу Роту ситуацию с безопасностью в регионе
19 сентября вице-спикер НС Р.Рубинян принял делегацию, возглавляемую председателем Комитета иностранных дел Бундестага ФРГ Михаэлем Ротом.
"Мы придаем важность стабильному развитию дружественных отношений с Германией и углублению межпарламентского сотрудничества", - отметил Рубинян, приветствуя делегацию в парламенте Армении, добавив, что отношения между двумя странами развиваются динамично.
По просьбе председателя комитета Рубен Рубинян представил текущую ситуацию с безопасностью в регионе, коснулся существующих вызовов. Затронут процесс урегулирования отношений Армения-Турция.